Tahiti je největším ostrovem souostroví.

Ostrov je hornatý, dominantnou je nejvyšší hora Mt. Orohena vysoká 2241 metrů. Na ostrově jsou vlastně dvě sopečné hory, okolo kterých se život na ostrově točí:

  • hustě osídlené Tahiti Nui s hlavním městem Papeete a
  • Tahiti Iti s citrusovými plantážemi a hustým tropickým lesem.

Centrem celého ostrova je hlavní město Papeete, kde žije téměř polovina obyvatel celé Polynésie. Pokud hledáte noční život, najdete ho právě v Papeete. Jako atrakce zde vystupují tanečníci provozující tradiční tance. Na ostatních ostrovech noční život  v takové míře nenajdete, pokud zde vůbec existuje.

Vnitrozemí Tahiti

Vnitrozemí Tahiti

Evropané, kteří v polovině 18.století ostrov navštívili, byli velmi udiveni uvolněným chováním domorodců a už tehdy ostrovy charakterizovali jako ráj na zemi. Evropané však také negativně život na ostrovech narušili. Přivezli sem prostituci, pohlavní nemoci a alkohol.

Město Papeete na Tahiti

Město Papeete na Tahiti

Ostrov je známý tím, že po pobytu zde se vzbouřila posádka lodi Bounty.

V 19.století sem přišli francouzští misionáři a obchodníci a začal zde sílit francouzský vliv. To vedlo v roce 1880 k tomu, že se z Tahiti stala francouzská kolonie. Zvláštností je, že teprve až po konci druhé světové války (v roce 1946), bylo místním obyvatelům umožněno, aby se stali francouzskými občany.

Na Tahiti bylo kdysi mnoho takzvaných marae – posvátných míst. Některá zmizela v hustém porostu, některá zůstala a nyní patří k turistickým památkám.

Tahiti je dodnes slavné svými černými perlami.

Náboženství, jazyk, tetování, to vše bylo katolickými misionáři potlačováno, byla jim vnucována pro ně cizí katolická víra. To pro místní polynéskou kulturu samozřejmě nebylo ani zdaleka přirozené. I přes do dnešních dnů sílící přistěhovalectví se populace Tahiti udržela na úrovni 70%, zbytek jsou převážně evropané, Číňané a další národnosti. Dnes na Tahiti vidíme návrat k tradicím. V hlavním městě se každoročně uskutečňuje sportovní a kulturní festival HEIVA I TAHITI.

Šnorchlování na Tahiti Šnorchlování na Tahiti

© sarayuth3390 / Shutterstock.com

Na Tahiti se však jezdí hlavně za mořem a sluncem. Jsou zde ideální podmínky pro potápění. Můžete podlehnout nabídce rybolovu na širém moři, pozorování velryb či žraloků.

Užijete si jízdu na vodních lyžích a skůtrech, windsurfing nebo parasailing a kitesurfing.

Ochutnat zde můžete francouzskou, čínskou i vietnamskou kuchyni. Místní zvláštností je restaurace na kolech – roulottes. Najdete zde samozřejmě tradiční ostrovní kuchyni.

Ubytovat se můžete v luxusních hotelech či bungalovech, ale také v malých penzionech.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezký ostrov, který je škoda soudit podle hlavního města Papeete

dne 2015-05-05 03:51:30

Tahiti je pro nás Čechy zpravidla synonymem exotické dovolené "tam někde daleko". Já měl to štěstí, že jsem v Polynésii mohl strávit docela dost času, takže jsem poznal právě i Tahiti.
Většina lidí jej zná jen jako letiště Papeete, kam přiletí jejich mezinárodní let a odkud se za pár hodin zase přesunou jinam v rámci Polynésie. Hlavní město Papeete je ale jen stín toho, co Tahiti nabízí. Tento hlavní a největší ostrov Polynésie je i správním centrem země, takže zde sídlí většina firem a jsou zde i zpravidla takřka všechny kanceláře. Pokud ale vyrazíte mimo Pateete, zjistíte, že na Tahiti je spousta zajímavých míst a krásných pláží, kde by se dala v klidu strávit celá dovolená. My tady byli na dvou organizovaných výletech s místním průvodcem a byli jsme nadšení, moc se nám tady líbilo. Ale samozřejmě, pokud máte rádi klid a chcete si užít hlavně krásné pláže a přírodní scenérie, tak není důvod na Tahiti moc dlouho zůstávat.
Mám jeden tip - Polynésie je poměrně drahá destinace. Některá místa více některá méně (ale pořád jsou hodně drahá). Jelikož budete mít zpravidla ubytování jen se snídaní, tak pokud chcete ušetřit, zajděte si na místní trh, kde se dá obvykle nakoupit za velice rozumné ceny. Např. na Tahiti na trzích měli spoustu pečiva a vynikající sýry (nezapomeňte, že se jedná o zámořské území Francie), různé pití, maso atp., vše za velmi rozumné ceny. Tím se dá výrazně ušetřit, protože mi přišlo, že jsme nejvíce peněz utratili právě za jídlo. Na druhou stranu místní kuchyně je opravdu skvělá a bylo by škoda ji nezkusit.
Tahiti určitě nesuďte podle Papeete, byla by to škoda, protože tento ostrov nabízí mnohem více než se na první pohled může zdát!Dovolená Tahiti

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Francouzské Polynésie a zajímá-li vás přímo destinace Tahiti, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Francouzské Polynésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Francouzské Polynésii je bezva!