Ostrov Moorea leží jen několik kilometrů od Tahiti. Od tohoto ostrova je oddělen hlubokým mořským ramenem. Let z ostrova Tahiti na ostrov Moorea trvá doslova jen pár minut a patří mezi nejkratší letecké trasy světa.

Ostrov Moorea je považován za jeden z nekrásnějších ostrovů Francouzské Polynésie.

Moorea

Moorea

Hlavní vesnice ostrova se jmenuje Afareaitu.

Ve zdejších lagunách můžete provozovat windsurfing, šnorchlování, dobře si zde zaplavete a na místních plážích užijete ostrého sluníčka.

Můžete také vykonat pěší túru do vnitrozemí.

Milovníci přírody budou nadšeni místní vegetací.

Obecně se dá ostrov velice doporučit pro každého, kdo hledá opravdovou krásu Francouzské Polynésie. Na Tahiti ji dnes již budete hledat jen obtížně, proto je dobrým nápadem přejet právě na sousední ostrov Moorea, kde je daleko větší klid. Oproti známému ostrovu Bora Bora jsou zde také mnohem lepší ceny, takže Moorea patří mezi ideální cíle ve Francouzské Polynésii, přestože není tak známá.

Nádherná pláž na ostrově Moorea

Nádherná pláž na ostrově Moorea

Počasí je podobné jako na ostatních ostrovech Francouzské Polynésie. Nejteplejšími měsíci jsou únor a březen.

Kromě přírodních krás můžete na ostrově navštívit mnoho výborných restaurací, nabízejících občerstvení pod širým nebem. Ostrov je obdařen mnoha vynikajících restaurací, z nichž každá leží v unikátním prostředí podél laguny. Tak jako na ostrově Tahiti si můžete vybrat z francouzské, italské, čínské i tahitské kuchyně.

Vnitrozemí ostrova Moorea lze poznávat i na kole

Vnitrozemí ostrova Moorea lze poznávat i na kole

Neopakovatelný zážitek si užijete na plovoucí restauraci, kde si pochutnáte na exotických mořských plodech. Zúčastnit se můžete i grill párty.

Když budete mít štěstí, můžete být pozváni na soukromý piknik na některém z motu (malém korálovém ostrůvku).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Levnější alternativa k Bora Bora, v mnoha ohledech je i lepší

dne 2014-11-13 11:24:37

Říká se, že pokud nemáte na Bora Bora, máte jet na ostrov Moorea. Sem jezdí i lidé, kteří přiletí na Tahiti a nemají moc času a chtějí do nějakého hezkého resortu. Moorea totiž leží od Tahiti kousíček, takže zde jste po opravdu kraťoučkém letu (snad ani ne 15 minut).
Ve srovnání s Bora Bora pro mne vychází Moorea sice o fous, ale druhá. Bora Bora je opravdu luxusní destinace se vším všudy. Z hlediska atraktivity vyhrává Bora Bora díky krásné Mount Otemanu, která nemá obdoby. Moorea je ale taky krásný ostrov a jsou zde dva vrcholy, kde se můžete vypravit a ze kterých je překrásný výhled (Belvedere lookout a Magic mountain - jděte na oba dva!). Takže jde-li o pocit luxusu a prvoplánovitou krásu , rozhodně vyhrává Bora Bora. Moorea ale nabízí několik věcí, které Bora Bora nenabízí - v prvé řadě jsou to mnohem rozumnější ceny. Pořád jsou hrozně vysoké, ale jsou rozumnější. A druhou věcí je možnost poměrně hodně volného pohybu po ostrově, který je docela velký a nabízí spoustu krásných míst k prozkoumání. To na Bora Bora je trošku složitější, člověk je tady v pohybu omezenější a není tolik kam jít.
Na Moorea se nám nejvíce líbila možnost jít se projít do obchodů, na spoustu pláží, do restaurací s vynikající kuchyní. Pak si člověk zajede na nějaký výlet po ostrově, do Lagunária (vřele doporučuju, je to sítí obehnaný kus laguny s přehršlí ryb, mant a všeho možného, co místní oceán nabízí) a celou řadou vodních aktivit i aktivit mimo vodu (masáže, lázně, tetování, vyjížďky na motokárách... vše, co si usmyslíte).
Moorea je levnější alternativou dražších ostrovů Polynésie, ovšem tím neříkám, že by byla levná. To bohužel není, ale bude hodně záležet, kde budete chtít bydlet a jaký komfort vyžadujete.
Nám se zde líbilo moc, ale Huahine pro nás byl větším zážitkem, je to totiž ostrov méně zkažený turismem a věci s ním souvisejícími.Dovolená Moorea

Moorea je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Moorea či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Francouzské Polynésie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)