Ostrov Maupiti se skládá ze tří hor a leží uprostřed laguny. Ostrov je podobně krásný jako Bora Bora, rozdíl je pouze ve velikosti.  Střídají se zde rozeklané skály s krásnými plážemi s kokosovými palmami a plantážemi melounů.

Maupiti je nejzápadnější ostrov souostroví. Je vzdálený asi 40 km od Bora Bora, na který má ostrov silné kulturní vazby.

Maupiti z vyhlídky na útesu Hotu

Maupiti z vyhlídky na útesu Hotu

První Evropan, který na ostrov přišel byl Holanďan Jakob Roggeveen v roce 1722.

Centrální osadou ostrova je vesnička Vai´ea.

Na ostrově  objevíte kamenné dokumenty z dávné doby, mnohé jsou obestřeny legendami. Místní průvodci vám jistě rádi ukáží stopy na útesech, které zde zůstaly ještě po zdejším obdivovaném válečníkovi Nina Here. Ukáží vám i národní kulturní místo Vai´ahu s korálovými deskami věnovanými bohům rybolovu.

Jednou z dalších aktivit by mohla být pěší túra k útesu Hotu. Na tu byste se však neměli vydat bez zkušeného průvodce. Na vrcholu útesu uvidíte z výšky 165 metrů krásnou scenérii mýtin s vegetací. Vychutnáte si pohled na motu (malé ostrůvky) a můžete obdivovat průhlednou vodu laguny. Otevře se vám pohled i na sousední vrcholky hor Teurafaatui nebo Neupere.

Rajská pláž na Maupiti

Rajská pláž na Maupiti

Když uskutečníte výlet k ostrůvkům, můžete ve vodách laguny spatřit rejnoky leopardí a jistě vám neuniknou ani hejna pestrobarevných ryb.

Jsou zde také farmy pro chov perlorodek.

Pobřeží Maupiti

Pobřeží Maupiti

Milovníci květin mohou obdivovat na motu Pitihahei jedinečnou květinu „tiare“.

Na severu ostrova, mezi oběma velkými motu Tuanai a Auira najdete nejstarší archeologické vykopávky na Polynésii, konkrétně na Pae´ao, na motu Auria leží zase kultovní náboženské místo Vaiaotaha.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Maupiti

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Francouzské Polynésie a zajímá-li vás přímo destinace Maupiti, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Francouzské Polynésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Francouzské Polynésii je bezva!