Higüey je hlavním městem dominikánské provincie La Altagracia ve východní části ostrova a je považována za jednu z ekonomicky nejrychleji se rozvíjejících měst v celé Dominikánské republice. Jelikož se jedná o významné poutní místo, říká se mu hlavní město Dominikánské cestovního ruchu a chovu zvířat.

Mnoho ze 150 000 obyvatel je díky bohatému cestovnímu ruchu zaměstnáno v hotelových komplexech Punta Cana o pár kilometrů dál, které je známé především svými nádhernými plážemi Playa Bavaro a Uvero Alto, nebo v obchodech zaměřených na turistické produkty.

Higüey Higüey

© Felix Lipov / Shutterstock.com

Město žije také z pomerančových plantáží nacházejících se nedaleko.

Zajímavosti Higüey

Pokud máte rádi historii, navštivte moderní baziliku Nuestra Senora de la Altagracia, která byla vysvěcena 21. ledna 1971. Je z betonu a jejím poznávacím znakem je 80 metrů vysoký polokruh, který představuje prosící ruce.

Jak se do Higüey dostat

Nejbližším letištěm je International Airport ve městě Punta Cana, asi 60 kilometrů od Higüey . Pokud ale neseženete vhodný let, můžete zkusit přiletět do La Romana nebo Las Americas International Airport v Santo Domingu a odtud pak autobusem nebo autem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Higüey

Klikněte pro zobrazení nabídky Higüey: zájezdy nebo Higüey: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Higüey!