Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia patří mezi hlavní atrakce města Higüey, jež byla dokončena v roce 1956 a vysvěcena 21. ledna 1971. Betonovou fasádu doplňuje 80 metrů vysoký polokruh, který představuje prosící ruce. Uvnitř je k vidění oltář z mahagonového dřeva, který nese mariánský svatostánek.

Bazilika patří mezi nejproslulejší v zemi především díky zasklenému obrazu Panny Marie, Matky Boží z Altagracie. Podle pověsti jej zde zanechal apoštol, který v bazilice na své cestě nocoval, a který zázračně uzdravil vážně nemocné dítě. Obraz byl původně umístěn do městského kostela San Dionisio, ovšem v 50. letech 20. století jej přemístili do baziliky. Baziliku v roce 1979 navštívil i papež Jan Pavel II.

Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia

© Victoria Lipov / Shutterstock.com

Každoročně, na svátek Panny Marie 21. ledna, se zde koná pouť k bazilice s pestrobarevným procesím.

Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia je veřejnosti otevřena od pondělí do soboty mezi 8-18. hodinou, v neděli se její brána zavírá o dvě hodiny později.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia či Last minute nabídek do Dominikánské republiky.