V provincii La Vega, v nadmořské výšce 600 m, asi 30 kilometrů jihovýchodně od hlavního města provincie Concepción de la Vega, leží město Jarabacoa s téměř 30 tisíci obyvateli.

Tento hornatý region, kde zůstalo zachováno kouzlo venkova, s celoročně jarními teplotami (7 – 22 °C), je jedním z nejnavštěvovanějších oblastí ostrova Hispaniola. Na jaře zde příroda předvádí snad celou škálu barev, přidáte-li omamnou vůní dozrávajícího ovoce a exotických květin, není se pak čemu divit, že si tady mnozí bohatí dominikánci nechávají stavět honosné prázdninové domy.

Jarabacoa Jarabacoa

© The Backpacker Collective, https://thebackpackercollective.wordpress.com

Zřejmě skutečnost, že leží v horské oblasti, na soutoku několika řek, dalo městu název Jarabacoa, což znamená „země, kde teče voda“. Díky své poloze a celkovému obrazu místní krajiny má tato oblast přezdívku „Švýcarsko Dominikánské republiky„.

Jistým zdrojem příjmů pro místní je i turistický ruch, jinak se, díky celoročně chladnějšímu klimatu ve vysokohorských údolích, daří pěstovat zejména brambory, zelí, kávu, jahody a jablka.

Centrum je spíše poklidné, najdete zde hotely, restaurace, obchody.

Zajímavosti v okolí města Jarabacoa

V okolí je mnoho zajímavých míst, která určitě stojí za návštěvu. Oblíbeným cílem jsou Jimeonské vodopády (přírodní kaskády) – Salto de Jimenoa a Salto de Baiguate. Příjemná je také projížďka kolem nejkrásnějších míst na řece, podél které jsou příjemné restaurace a diskotéky s výhledem na úžasné panorama. V řece se dá také bezpečně koupat.

Pro vodáky se nabízí možnost provozovat rafting, canyoning i tubing. Najdete zde také ranč s možností ubytování a vyjížďky na koních.

Pokud se rozhodnete pro dvou až třídenní výlety do pohoří Cordillera Centrale, je třeba mít povolení Parque Nacional a zajištěn doprovod oficiálního průvodce. Vstup do Národního parku s výstupem na vrchol Pico Duarte, nejvyššího vrcholu Karibiku, najdete v místě La Cienaga, asi 30 km od Jarabacoi.

Vodopád Salto de Jimenoa

Vodopád Salto de Jimenoa

Během diktatury prezidenta Trujilla byla hora přejmenována na Pico Trujillo. Po jeho smrti, byla na jejím vrcholu umístěna busta „otce vlasti“ Juana Pabla Duarteho a hora nyní nese jeho jméno – Pico Duarte.

Kromě tohoto vrcholu lze vystoupat i na hory Manabao a nebo La Ciénaga.

Pro ty, kteří dávají přednost toulkám po přírodě, raftingu, horským túrám, nebo projížďkám na koních, je toto „Dominikánské Švýcarsko“ tou pravou volbou k prožití nezapomenutelné dovolené.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Jarabacoa

Klikněte pro zobrazení nabídky Jarabacoa: zájezdy nebo Jarabacoa: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Jarabacoa!