San Cristobal je provinční město ležící v blízkosti pobřeží Karibského moře, zhruba 30 kilometrů od Santo Dominga. Na městě je, oproti jiným, velmi zřetelně vidět stopa krutovládce Rafaela Trujilla. Jeho rodnému městu se dostalo v období jeho vlády nevídané pozornosti v podobě mnoha památníků, kostela či svého sídla, které nikdy neobýval.

Jelikož nemá město řádné turistické zázemí, většina návštěvníků tudy pouze projíždí a ubytování si hledá především v Santo Domingu.

Dnes je San Cristobal prosperující obchodní centrum se zaměřením na produkci rýže, kávy, cukrové třtiny, ovoce, brambor a hospodářských zvířat.

San Cristobal San Cristobal

© Best Places To Travel, www.bestplacestotravel.info

Kam v okolí San Cristobal

Nedaleko města San Cristobal jsou dvě příjemné pláže: Playa Palenque a Playa Najayo, obě bývají častým cílem místních rodin s dětmi v průběhu víkendu, takže pokud se sem rozhodnete zavítat a chcete mít na pláži klid, vyberte si raději některý den v pracovním týdnu namísto víkendu.

V okolí se také nachází jeskynní útvar Reserva Antropológica El Pomier, kde uvidíte největší sbírku jeskynních maleb.

Jak se do San Cristobal dostat

Ze Santo Dominga se do San Cristobal nejsnáze dostanete autobusem, který jezdí v pravidelných intervalech. Přepravu vám ale také zajistí auta gua-gua za zhruba 2 USD.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Cristobal

Zaujal vás náš článek o destinaci San Cristobal v Dominikánské republice? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které San Cristobal nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Dominikánské republice je skvělá volba!