San Pedro de Macorís je město ve stejnojmenné provincii Dominikánské republiky. Leží na jižním pobřeží, asi 75 kilometrů východně od města Santo Domingo a 45 kilometrů východně od mezinárodního letiště „Las Americas“ (SDQ).

V minulosti vynikalo San Pedro de Macorís především svou kulturou a operou, ve které zpívali světoznámí operní pěvci. Hlavním zdrojem obživy bylo pěstování cukrové třtiny, které je z velké části i dnes důležitým zdrojem příjmu místních obyvatel. Město proslulo také největší produkcí špičkových hráčů baseballu v celé Dominikánské republice. Baseballová utkání probíhají na vysoké úrovni a jejich návštěva stojí opravdu za to. Hrají se na nejprominentnějším stadionu Estadio Tetelo Vargas.

Katedrála v San Pedro de Macorís Katedrála v San Pedro de Macorís

© Business for Sale, www.business-for-sale.business

Velmi kvalitní je také místní univerzita UCE (Univerzita Centrálního Východu), zaměřená na lékařství. Studenti z celého světa sem přijíždějí studovat či na stáže.

Při procházce městem si všimněte zajímavé kostelní věže katedrály San Pedro Apostol z roku 1885. Pokud chcete zažít atmosféru pravého života San Pedra, navštivte trh poblíž promenády Malecon a parkem.

Jak se do města San Pedro de Macorís dostat

Ideálním řešením je přiletět na Las Americas International Airport a odtud jet do San Pedra taxikem nebo autobusem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Pedro de Macorís

San Pedro de Macorís je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace San Pedro de Macorís či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Dominikánské republiky, stačí kliknout sem a vybrat si :-)