0
0

Zdravím Vás 🙂

Chtěla bych se zeptat na osobní zkušenost na Srí Lance. Chtěli bychom vyrazit v červenci ve 4 na Srí Lanku a ted sháníme veškeré informace od lidí, kteří už Srí Lanku navštívili a necháme si rádi poradit co navštívit. Také by mě zajimalo na jaké letiště jste letěli? Chceme letět z Prahy. Do Colombo? Nebo zvolit jiné letiště co je bližší k více výletům? Doporučí mi někdo i ubytování kde jste bydleli třeba dva dny a pak zase někde jinde atd? Přibližně ceny výletů? Pujčit auto nebo skutry? Výlety sami nebo s průvodci? Dokážete mi i přibližně napsat kolik si máme vzít na osobu peněz ? Potřebujeme nasbírat co nejvíce informací tak by jsme byli rádi kdyby nám někdo poradil co nejvíce 🙂 Děkuji mockrát

0
0

Ahoj,

fíha, máš obrovské množství dotazů, navíc bohužel spíše takové, na které se jen velmi těžko odpovídá, protože každý člověk má jiné představy o tom, co se mu líbí navštívit, kde by chtěl bydlet, kolik by chtěl utratit a kolik kde chce strávit času.

Možná právě proto bych ti asi nedoporučoval se vyloženě inspirovat cestou někoho jiného, pozjišťuj si primárně informace o místech, které na Srí Lance budeš chtít vidět a podle toho si naplánujte cestu (tzn. vytipujte si vždy nějaké místo, ze kterého budete vyrážet po okolí a kde budete mít vždy na pár dní základnu – je to časově výhodnější, než každý den či každý druhý den shánět ubytování). Právě ta místa, která budete chtít vidět, ti strašně usnadní plánování toho, kam všude budete chtít na Srí Lance jet a kde budete hledat ubytování. Zajímavá místa Srí Lanky pak máme docela hezky zpracována právě tady na MAHALO.cz, vychází z našich osobních zkušeností při cestě po Srí Lance.

Ale abys neřekla, že ti neporadím nic konkrétního, z vlastní zkušenosti doporučuji:

1. leťte do Colomba, je to jistota
2. auto ani skútr moc půjčovat na Srí Lance nedoporučuji, na Srí Lance je doprava šílená. Řídil jsem v Thajsku, v Indonésii a všude to bylo v klidu. Na Srí Lance jsme měli fakt strach, jezdili jsme na skútrech jen v horách v okolí Elly, na hlavních tazích jsme měli hrůzu z šílených řidičů autobusů. Doporučuji jezdit vlakem, kde to jen půjde, je to zážitek sám o sobě. A pak autobusy. Jezdí všude, často a jsou velmi levné.
3. průvodce nepotřebujete, ve většině míst se dá průvodce pronajmout, což je podle mě zbytečné.
4. ceny výletů – organizujte si je sami, tzn. jeďte busem/vlakem, tuktukem a ušetříte. Organizované placené výlety jsou zbytečné.
5. ubytování – doporučuji si po příletu dát aspoň jednu noc někde poblíž letiště, abyste se po příletu trošku zvetili. Taky doporučuji poslední dvě až tři noci před odletem opět strávit někde poblíž letiště (u moře), abyste nebyli daleko, kdyby byl problém na cestách a neměli jste pak komplikace při stíhání odletu. Jinak ubytování na Srí Lance hledejte třeba tady na webu nebo přímo přes Booking.com, jsou tam recenze a nebudete muset jít někam „naslepo“. Ale i to se dá, kamkoli přijedete, uvidíte spoustu nabídek na ubytování pro turisty (samozřejmě, nebude-li to v nějaké zastrčené vesnici bůh ví kde), případně se poptáte a lidi vás navedou (mají za to provizi a vy pak zpravidla vyšší cenu, tak pozor). Určitě pak taky smlouvejte, často se dá cena srazit dolů.
6. peníze – tady ti neřeknu. Bude záležet, jakou úroveň ubytování budete chtít mít, kde se budete stravovat, zda budete jezdit mhd nebo taxíky atp atp atp. Obecně doporučuji vzít si s sebou v hotovosti třeba 200 USD (uložit na více míst a mít s sebou i náprsní skrytou peněženku) a v případě potřeby si vybrat z bankomatu.
7. velmi důležité – zařiďte si dobré cestovní pojištění. Srí Lanka je přecijen exotika a různé nemoci a úrazy tady nemusí být legrace. Je dobré mít kvalitní cestovní pojištění na Srí Lanku a být v klidu, kdyby se něco stalo.

Tak snad jsem pomohl. Zbytečně se toho nebojte, Srí Lanka je na turisty zvyklá, problém tam mít nebudete. Pozor jen na ty nepokoje, která tam teď mají v Kandy a okolí. Snad se to do léta uklidní…

Ondra, MAHALO.cz

0
0

Jeee děkuji za rozsáhlou odpověď 🙂 I tímto si dost pomohl. No začínáme zjišťovat, že jsme si vybrali bůbé období v červenci na Srí Lanku prý tam je období deštů což je docela špatný. Nemáš s tímhle zkušenost zda je to opravdu pravda? Jinak už se koukáme na booking.com na ubytování a jde to opravdu i hodně levně což nás těší ,nemusíme mít žádný luxus. Chci se zeptat ještě kde bys nám doporučil jít na fakt pěknou pláž? Tam by jsme chtěli být právě už v závěru dovolené před odletem zpět. Byl jsi na Lví skále? Tam by jsme chtěli taky zavítat a taky nějaký národní park nebo nějaká zoo. Vodopády nějaké doporučíš? Chtěli bychom něco v Elle, Kandy atd.Ne až nějak extra daleko at se neztratíme 😀 Už ted mám problém najít vlakové a autobusové nádraží 😀 Když to napíšu obrazně 30tis na osobu nám bude stačit? Děkuji :))

0
0

Období dešťů je na Srí Lance pořád. Pokaždé ale někde jinde 🙂 Počasí na Srí Lance je sice trošku nevyzpytatelné, ale přecijen má nějaká dlouhodobě daná schémata. V létě prší spíše na západě a jihu ostrova, v zimě zase na východě a severu. Zima je sice vhodnější na cestu, ale já tam byl taky v létě (přelom července a srpna) a bylo to úplně v pohodě. V horách je počasí nevyzpytatelné tak jako tak a na pobřeží jsme měli na počasí docela štěstí. Jen poslední dva dny jsme měli deštivější, ale nebyla to žádná tragédie.

Moc pěkné pláže jsou v okolí Trincomalee (ubytování), nebývá tam ani moc turistů jako třeba na jihu. Ale je to na druhé straně ostrova než je letiště, takže tady můžete spočnout během dovči, třeba po návštěvě Polonnaruwy 🙂 Jinak docela hezká pláž byla v Mirisse (ubytování), ale osobně mám rád trošku jiný typ pláží, takže pro mne Srí Lanka plážovým rájem nebyla 🙂

Na Lví skále (Sigiriya) jsem byl, je to jedno z nejhezčích míst Srí Lanky, určitě vřele doporučuji. Hlavně západ slunce zde je fakt božský.

Národních parků jsou tam mraky, pokud jste ještě nebyli na safari v Africe, je docela zážitek Národní park Yala, ale je to dražší a chce to trošku plánování (vyjíždí se hodně brzy ráno). Pokud máte rádi slony, vyražte do Národního parku Minneriya.

Vodopády… no, docela zajímavé byly Ramboda Falls, ale jinak na vodopády v horách narazíte na více místech. Hezké je to cestou na Lipton’s seat, takže se tam doporučuji projít po plantážích, je to fakt krásné místo. Ella je bezva, na procházky atp. ideál.

Vlaky jezdí všude možně, netřeba se bát. Zbytek cesty člověk dojede tuktukem nebo busem.

Co se peněz týče, záleží, na jak dlouho tam jedete, co všechno chcete dělat, kde chcete bydlet atp. Ale obecně – 30 tis. na osobu je v pohodě i na měsíční cestu, při troše šetření. I s letenkou 🙂

Ondra, MAHALO.cz

Zobrazuji 3 výsledky
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .