Bali, jeden z největších a turisty nejvíce navštěvovaných ostrovů Indonésie, se nachází v Indickém oceánu v souostroví Malé Sundy, 8° jižně od rovníku, východně od ostrova Jáva.

Je to jedna z 33 indonéských provincií o rozloze 5633 km2 (šířka cca 153 km, délka cca 112 km). Má 3,6 mil. obyvatel a díky převážně hinduistickému vyznání se mu také přezdívá „Ostrov bohů“.

Západ slunce nad chrámem Pura Ulun Danu Bratan

Západ slunce nad chrámem Pura Ulun Danu Bratan

Srdcem Bali je městečko Ubud. Nejvyšším bodem je aktivní sopka, posvátný Mount Agung (3142m). Na Bali můžete obdivovat jak nádhernou panenskou přírodu, písčité pláže, terasovitá zelená rýžová pole, botanické zahrady, pralesy, tak i množství chrámů, vesniček s domorodými obyvateli a jejich umění (malby, sochy, výrobky z kůže, hudbu, tanec).

Na své si přijdou i milovníci potápění, šnorchlování, raftingu ve středisku vodních sportů Padang Bai se zátokou Blue Lagoon, ale i v jednotlivých letoviscích. Samozřejmostí jsou i jízdy na slonech, koních. Návštěvníci Bali by si neměli nechat ujít ani tradiční taneční vystoupení s „opičím“ tancem Kecak.

Nejznámějším a největším letoviskem ostrova Bali je Kuta, rušné a rozlehlé město ležící na pobřeží s dlouhou písečnou pláží. Oblíbená jsou také letoviska Sanur, Nusa Dua, Lovina a Seminyak, který je v podstatě jen severní částí pláže v Kutě.

Jazyk

Na Bali se hovoří především balijštinou, která je odlišná od úředního jazyka – Bahasa Indonesiaindonéštiny, která vychází z malajštiny.

Vstupní povinnosti

Pro cestu na Bali potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po návratu, je také nutné vízum, které lze zakoupit buď prostřednictvím CK při koupi zájezdu nebo samostatně předem přes ambasádu. Vízum se dá zakoupit i přímo na místě, kdy je zapotřebí mít platný pas, 1 fotografii (pasový formát), vyplněný vízový formulář a zpáteční letenku.

Při vstupu do země je povoleno max. 2 l alkoholu, 200 cigaret (doutníků) nebo 100g tabáku na osobu. Filmy a videokazety musí být zcenzurovány. Zakázán je dovoz narkotik, léků (kromě pro osobní potřebu), zbraní, výbušnin, pornografie, čínských tiskovin, vysílaček a bezdrátových telefonů.

Měna

Indonéská rupie (10 senů) není volně směnitelná. Jako platidlo je možno použít USD (bankovky od r. 1997 dále) nebo EUR. Směnárny fungují ve všech hotelích a větších městech. Rovněž je možno použít platební karty Mastercard, Maestro a Visa. Výběr z bankomatů je levnější než platba kartou.

Balijská měna - indonéská rupie

Balijská měna – indonéská rupie

Technické údaje

Elektřina 220V, zásuvky jako v ČR. Pokrytí mobilních sítí je bez problémů. Doporučujeme ověřit roaming u svého operátora. Časové pásmo WITA se řídí časem GMT + 8 hodin. Rozdíl mezi ČR a pásmem WITA je v období zimního času + 7 hodin, v období letního času + 6 hodin.

Internet

Internet je běžně dostupný v hotelích a v internetových kavárnách všech hlavních turistických oblastí. Ze svého notebooku je možno se připojit k Telkomnet, který nevyžaduje registraci. Spolehlivé a rychlé připojení je indonéské ISP Indosatnet.

Důležitá telefonní čísla

Český Konzulát na Bali: 0062 361 286465

Velvyslanectví ČR: 0062 21 336282

Velvyslanectví Slovenska: Tel: 0062 21 3904075-7

Policie: 110

Hasiči: 113

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Bali

Hledáte zájezdy na Bali? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Bali, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.