Přístav pro trajekty/speedboaty mezi Bali a Lombokem a hezké klidné městečko – to je Padang Bai. Korálové útesy nabízejí vynikající možnosti pro zkušené potápěče, jelikož proudy jsou zde silné a nepředvídatelné. Je zde i možný výskyt žraloků. Samotné městečko je klidné a nabízí několik velice hezkých ubytování (osobně doporučuji Padang Bai Beach inn, ubytování od 125 000 rupií za bungalow bez klimatizace a teplé vody, pro náročnější jsou zde hezké prostorné pokoje za 250 000 rupií s klimatizací a teplou vodou – oboje se snídaní), restaurací a pár barů. Rušněji zde je jen když odjíždí nějaká větší skupina lidí na ostrovy Gili, ale není to nic, co by se nedalo přežít.

Padang Bai

Padang Bai

Koupání je skvělé na východním konci městečka v tzv. Blue lagoon (modré laguně), kam je sice horší přístup (z Padang Bai jděte cestou podél přístavu na východ, pod kopcem se na křižovatce ve tvaru T vydejte doleva do prudkého kopce a jakmile vyjdete na kopec – možná 100m – jděte na parkoviště, ze kterého vedou schody dolů až k pláži), ale je zde moc hezké šnorchlování u korálového útesu, hezká krytá píščitá pláž a také dvě restaurace s dobrými cenami a chutným jídlem.

Ceremoniál v Padang Bai

Ceremoniál v Padang Bai

V Padang Bai se také často slaví v místních chrámech, což si nenechte ujít, neboť na těchto ceremoniích nebývá mnoho turistů a vše je tak velice autentické.

Blue Lagoon v Padang Bai

Blue Lagoon v Padang Bai

Ceny trajektů mezi Bali (Padang Bai) a Lombokem či ostrovy Gili

V prosinci 2012 a lednu 2013 byly v Padang Bai ceny dopravy na ostrovy Gili poměrně příjemné – speedboat vyšel na cca 360 000 rupií (zpáteční, cca hodina a půl, v nejvyšší sezoně údajně mají ceny cca 660 000 rupií), doprava veřejným trajektem přes místní agentury vyšla na 125 000 rupií (cena zahrnuje dopravu trajektem na Lombok do přístavu Lembar, přesun z Lembaru do přístavu Bangsal a dopravu trajektem na ostrovy Gili, nevýhoda této varianty je délka cesty, která bude nejméně 8 hodin, spíše počítejte s 10-12 hodinami, cenu v nejvyšší sezoně neznám). Pozor jen na to, že speedboaty jezdí hlavně dopoledne (v cca 10-11 hodin a pak v cca 13, ale ne každý den) a stejně tak, pokud byste chtěli jet trajektem a z Lomboku se přesunout na Gili, je nutné vyrazit také hned ráno, protože jinak nestihnete trajekt na Gili z Bangsalu a budete tak na Lomboku muset přespat.

Samotný trajekt z Padang Bai na Lombok vyjde asi na 36 000 rupií, trajekt z Bangsalu na Gili pak cca 20 000 rupií. Problém bude s dopravou mezi Lembarem a Bangsalem – dopravci ví o tom, že agentury tyto cesty organizují, takže si řeknou takovou cenu, že to v konečném důsledku vyjde na podobnou cenu, takže člověk neušetří. Samotný trajekt na Lombok jezdí co hodinu 24 hodin denně, délka plavby je asi 4 hodiny a lístek koupíte přímo v přístavu (v tom velkém u hlavní cesty za staništěm policie), takže jedete-li na Lombok, nebudete mít problém.

Indonézský tuning lodí

Indonézský tuning lodí

Osobně jsme raději ušetřili čas a jeli speedboatem, ale upozorňuji na to, že to není zrovna bezpečná doprava – lodě rozhodně nejsou stavěny na plutí po otevřeném moři, navíc jsou „vytuněny“ motory, kdy na loďku jednoduše píchnou třeba 5 motorů vedle sebe, jen aby byl pořádný výkon. Bohužel turisté jsou zde tak trošku zajatci a nemají možnost se na někoho obrátit – když už jednou máte lístek, buď jedete a nebo ne, ale peníze vám nevrátí. Když je klidné moře, je to v pohodě, ale když jsou větší vlny, musí to být dost děsivý zážitek. Nechci nikoho zbytečně strašit, ale raději je dobré vědět o tom, že se na této trase už několik lodí potopilo. Co vím, tak naštěstí bez ztráty na životech, ale veselé to asi nebude.

V každém případě pozor na to, že pokud budete chtít jet třeba na Gili Meno nebo Gili Air, dobře si zjistěte, zda tam váš speedboat opravdu jede (operuje zde více dopravců). My jeli na Gili Meno a ač nám sem prodali lístky, nakonec jsme museli na Trawangan a zde si koupit další lístek (20 000 rupií) za trajekt na samotný Gili Meno. Není to nějaký zásadní problém, doprava mezi ostrovy je v pohodě, není potřeba se obávat, ale ať nejste překvapení 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé městečko, hezká pláž a výchozí bod pro poznávání Bali

dne 2015-04-28 02:53:28

Z Padang Bai jsme si udělali výchozí bod pro poznávání východní části ostrova Bali a byla to dobrá volba.
Padang Bai je moc hezké městečko (pominu-li jeho západní stranu s přístavem a částmi západně od něj), které nabízí veškerý turistický komfort. Není zde sice extra hodně ubytovacích kapacit, ale zpravidla to stačí, protože většina turistů tudy pouze projíždí, když míří na ostrůvky Gili.
Ve městě je řada obchodů, směnárny, dive centrum a další služby, které budete možná potřebovat. Za skálou na východě městečka leží krásná pláž Blue Lagoon, ke které se sestupuje po mnoha schodech a kde na skále nad pláží leží malá restaurace, kde vám udělají skvělé jídlo nebo koktejl. Bohužel pláž někdy trpí přílivem, který zde vyplaví odpadky, ale nebývá to naštěstí často.
V okolí Padang Bai se nachází řada zajímavých míst, proto se toto městečko (a stejně tak i nedaleko ležící Candidasa) dají použít jako skvělé výchozí místo pro cestování po okolí.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemné překvapení

dne 2014-12-27 09:30:16

Původně jsme sem vůbec nechtěli jet. Přejížděli jsme na Lombok,ale kvůli zácpě na cestě nám ujela poslední loď. Tak jsme si v Padang bai našli ubytování hned na pláži (respektive u pláže, protože kolem pláže vede cesta) a nakonec zde zůstali dvě noci, protože se nám tady zalíbilo :)) Pláž sice nic moc (je to spíše přístaviště, kde místní vytahují na břeh loďky, což by ještě nebylo nejhorší - blbé je, že zde někdy očisťují ryby, takže v písku je místy nepořádek), ale jinak je městečko moc hezké a dá se tady koupit vše, na co si člověk vzpomene.
Padang bai nám z celého Bali bylo z městeček nejsympatičtější, ani nevím proč.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké městečko, slabá pláž

dne 2014-11-16 16:17:25

Přespali jsme v Padang Bai před cestou na Lombok. Městečko je hezké, večer ale nebylo moc co dělat. Největší akce se konala překvapivě u nějaké internetové kavárny :-) Pláž je ve městečku hodně slabá (spousty loděk, trošku binec), ale díky tomuto webu jsme se rozhodli najít onu Blue Lagoon a to se nám po chvíli bloudění podařilo - ta byla opravdu moc hezká a hlavně tam byli jen asi 4 lidi. Dali jsme si v místním baru kokos a pak ještě jídlo a pití a měli super odpoledne. Blue Lagoon dávám 100 bodů, pláži ve městě 25, takže v průměru nějakých 62 bodů :-)Dovolená Padang Bai

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Padang Bai? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Padang Bai nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Bali, nebudete litovat!