Výlety, výšlapy, túry, běžecké závody, dobrodružství na kolech i potápění si můžete zaznamenat na digitální fotoaparát, a těšit se tak ze vzpomínek na dobrodružství ještě po jeho skončení. Takový fotoaparát by s vámi měl držet v aktivním životě krok. Jaký vybrat, aby přežil všechna dobrodružství a nevzdal to hned na začátku?

Při aktivní turistice se zaměřte na odolnost a prachutěsnost

Vždycky vybírejte ten, který přežije letní spršku i podzimní liják. V případě, že se rádi vydáváte na místa, která svádí ke koupání, pak zvolte rovnou vodotěsný. Pořídíte fotky třeba z několikametrové hloubky, které stojí za to. Pokud jste spíše suchozemští tvorové, pak se na túrách bude hodit digitální fotoaparát, kterému neuškodí trochu poletujícího písku a prachu.

Vyberte si správný fotoaparát pro jakoukoli cestu, kterou máte v plánu

Vyberte si správný fotoaparát pro jakoukoli cestu, kterou máte v plánu

Jak poznat voděodolnost a prachutěsnost? U odolných fotoaparátů výrobci vždy uvádějí tzv. IP, tedy stupeň krytí před prachem a vodou. Skládá se ze dvou čísel, první vyjadřuje odolnost vůči vniknutí cizích předmětů, druhé pak vůči vodě. Čím vyšší číslo první i druhé číslo je, tím vyšší je odolnost. Samostatnou kapitolou je absolutní vodotěsnost, kterou výrobce přímo definuje pouze hloubku, do které se voda nemá šanci dostat do digitálního fotoaparátu.

Myslete i odolnost při pádech

Na aktivních výletech i při sportech jste neustále v pohybu, tak myslete na to, že tyto podmínky musí zvládat i digitální fotoaparát. Pokud vám při výšlapu během focení podklouzne noha, mohly by se cenné záběry rychle znehodnotit, a navíc by foťák za tisíce skončil rozbitý na zemi. Z toho důvodu vždy sledujte u nového fotoaparátu také jeho odolnost vůči pádu. Běžně výrobci uvádějí odolnost do pádu až z 1,5m výšky.

Pro sport se hodí outdoorové kamery

Pro milovníky adrenalinových sportů, nebo pro ty, co si chtějí zaznamenat každý krok vysokohorské túry, jsou připraveny outdoorové kamery, které můžete připnout na bundu, helmu nebo batoh. Mnohé z nich jsou schopné vydržet někdy až extrémní podmínky, a navíc můžete natáčet třeba i 4K videa a 360° záběry, takže vaše vzpomínky budou jako živé. Tyhle kamery navíc umí velmi dobře také fotit, takže o krásné záběry nebude nouze.

Na klidnější výlety jsou tu bezzrcadlovky a digitální zrcadlovky

Nehovíte ani tak sportu a turistice, jako klidným procházkám v přírodě a výletům k hradům či zámkům? Tady velmi dobře poslouží třeba tzv. bezzrcadlovky. Tyto fotoaparáty sice nebývají odolné, ale kvalita fotek je obvykle mnohem lepší, než u klasických digitálních kompaktů. Kombinují tedy praktičnost malých kompaktů s kvalitou digitálních zrcadlovek. Můžete u nich měnit objektivy, takže dosáhnete ještě kvalitnějších fotek vzhledem k světelným podmínkám a prostředí, ve kterém fotíte. Na rozdíl od digitálních zrcadlovek postrádají zrcadlo a optický hledáček.

Digitální zrcadlovky jsou pro opravdové fajnšmekry, kteří touží nejen po dobrodružství, ale loví také  dechberoucí záběry. Pokud po takovém zařízení na vašich výletech toužíte, připravte se na to, že tyto fotoaparáty jsou těžší, než předchozí jmenované, a obvykle s nimi musíte brát i výměnné objektivy. Také jejich odolnost vázne, takže v tomto případě platí „něco za něco“. Odměnou budou ovšem ty nejlepší snímky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!