Cestování se stalo v dnešní době plnohodnotným koníčkem, který má své nadšence a milovníky. Pokud takového člověka s toulavými botami ve svém okolí máte, určitě se mu při výběru dárku k narozeninám, Vánocům, či jen tak, nejvíce zavděčíte něčím, co využije právě na svých objevitelských cestách. 

Předtím, než se rozhodnete dárek svému milovanému cestovateli vybrat, měli byste si především ujasnit, o jaký typ cestujícího nadšence se jedná. Určitě do jiného sortimentu dárků zabrousíte v případě baťůžkáře, který vyráží na cesty jen se svým batohem a bude se snažit o minimalismus, něco jiného pak zase vyberete tomu, kdo objíždí krásy ČR se svou rodinou v karavanu, a něčím jiným se zavděčíte milovníkovi dovolených v turistických destinacích, který vystavuje na Instagramu každý den nové fotografie z atraktivních míst. 

A jako je spousta různých druhů cestovatelů, najdete i všechny možné dárky pro cestovatele. Různých vychytávek a pomůcek, kterými jim můžete udělat radost, je dnes doslova přehršel. Vybrat tu správnou je tak sice někdy obtížné, jsou ale dárky, které zpravidla uvítá každý cestovatel, pokud je ještě náhodou nevlastní. Takže se zkuste nenápadně podívat na výbavu toho, koho chcete obdarovat a uvidíte, že v ní určitě některé z níže doporučených položek nenajdete. No a potenciální dárek je na světě! 🙂

Představíme vám aspoň pár věcí, které by udělaly velkou radost nám, tak se nechte inspirovat. Pokud by vás zajímaly další bezva tipy, výběr těch nejzajímavějších dárků pro cestovatele naleznete na webu BagBag.cz. 

Garantujeme vám, že tyhle dárky žádného cestovatele nezklamou.

Skrytá ledvinka

Skrytá ledvinka je pro bezpečí cestovatele, jeho financí a dokladů výborným pomocníkem, a to nemusíte být ani baťůžkář, pohybující se v nebezpečnějších či turisticky ne tolik frekventovaných místech. Naopak, může se hodit také v případě, že se jako turista pohybujete po evropských či světových metropolích nebo když vyrazíte s kamarády do kempu. 

Skrytá ledvinka

Skrytá ledvinka

Můžete do ní schovat peníze i doklady, které tak budete mít přímo na svém těle. Při případné krádeži batohu či tašky tak o to nejcennější nepřijdete. Takže pokud víte, že váš obdarovaný ještě ledvinku nevlastní, určitě mu ji pořiďte.

Cestovní sada kosmetických lahviček

Malé cestovní lahvičky se staly nezbytností pro všechny, kteří pravidelně létají, a to zvláště s nízkonákladovými společnostmi, u kterých se spousta cestujících snaží sbalit pouze do příručního zavazadla. To, aby taštička s kosmetikou nezabírala půlku batohu či tašky, však člověk uvítá všude tam, kde si musí zavazadlo tahat sám, takže i třeba na horách či low cost dovolené stopem.

Cestovní sada kosmetických lahviček

Cestovní sada kosmetických lahviček

Dneska už většina drogérií sice nabízí základní hygienické potřeby v mini verzi do letadla, ale přesto je spousta cestovatelů ráda, že si může vzít svůj oblíbený sprchový gel, šampon nebo třeba prášek na praní a nevybírat jen podle velikosti. Tato potřeba se ještě znásobuje, pokud máte nějaké alergie a můžete používat jen své krémy a drogérii. Cestovní sada kosmetických lahviček by tak měla uspokojit jak baťůžkáře, tak dovolenkáře objíždějícího s kufrem turisticky zajímavá místa.

Rychleschnoucí ručník

Pokud víte, že se váš obdarovávaný neubytovává pouze na hotelech, rychleschnoucí ručník je parádní dárek, kterým nic nezkazíte. Kdo si na něj jednou zvykne, těžký bavlněný ručník, u kterého trvá uschnutí zbytečně dlouho, už do kufru či batohu nezabalí. Využít se dá při chození po horách, stejně jako na ležení na pláži. Když pořídíte jako dárek cestovateli kvalitní rychleschnoucí ručník, nikdy neuděláte chybu.

Rychleschnoucí ručník

Rychleschnoucí ručník

Stírací mapa

Ne všechny dárky pro cestovatele musí být jen praktické. Pokud si opravdu nevíte rady, co váš obdarovávaný cestovatel při svých cestách využije, stírací mapa je dárkem, který neurazí asi nikoho. Odškrtávat si oblíbená místa, která jste navštívili, baví asi většinu z nás. Zároveň je to také pěkná dekorace, jež se po zarámování či vyvěšení na nástěnku, může stát ozdobou bytu.

Stírací mapa světa

Stírací mapa světa

Kromě jakési bilance pro ty, kteří si rádi odškrtávají na svém seznamu destinací, navštívená místa, může být i motivací pro ty, jež naopak dráždí místa, kde ještě nebyli.

Čtečka knih

Vztah ke čtečce knih probíhá u většiny knihomolů stejně. Nejprve odpor k dalšímu přístroji, který nikdy nemůže nahradit šustění stran a listovaní v knize, posléze nadšení, že svou oblíbenou knihu můžete mít s sebou kdykoliv a kdekoliv a to nejen ji. Vlastně všechny knihy, které v elektronické podobě existují, a že jich v dnešní době není málo.

Čtečka knih

Čtečka knih

Čtečka je již dražším dárkem, ale stane se nepostradatelným přítelem každého osamělého cestovatele s baťůžkem, i dovolenkového povaleče, kterému uvolní tolik potřebné místo v kufru a sníží váhu už tak těžkých zavazadel.

KPZ

KPZ neboli Krabička poslední záchrany je jedním ze symbolů cestování. Asi každému se někdy stalo, že si na cesty zapomněl zabalit nějakou věc, která by se pak později docela hodila. KPZ toto riziko minimalizuje, jelikož obsahuje řadu pomůcek pro vyřešení akutních situací. Ty jsou samozřejmě u každého trošku jiné, ale bezesporu význam KPZ stoupá s tím, jak daleko jste od civilizace. 

KPZ - skvělý dárek pro cestovatele!

KPZ

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!