Vízum do Vietnamu

Občan České republiky, s výjimkou držitelů diplomatických pasů, potřebuje pro vstup na území Vietnamu vízum.

Občané ČR mohou získat jednorázové vstupní vízum nebo vícenásobné vstupní vízum – s platností do nebo nad šest měsíců. Imigrační úřad VSR provádí změnu víza z jednorázového na vícenásobné (v době platnosti původního víza). Je zde možnost zažádat o změnu z jednorázového víza na vícenásobné, s prodloužením platnosti původního víza. Turistická víza mají standardní platnost 1 měsíc (lze i 3 a 6 měsíců dle poplatku). Vstupní víza na dobu 30 dnů se udělují na ZÚ VSR v Praze. Víza na letišti nejsou občanům ČR zásadně udělována.

Vízum do Vietnamu

Vízum do Vietnamu

Při vstupu do země je třeba vyplnit pasovou průvodku a do 2 dnů po překročení hranice dostát přihlašovací povinnosti. Formuláře jsou k dostání v hotelích, které následně registraci turisty většinou sami provedou. Před cestou do země je doporučeno se informovat o aktuálních podmínkách vstupu na zastupitelském úřadě Vietnamské

socialistické republiky.

Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v České republice

Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5
tel: 257 211 540
e-mail: [email protected]
web: www.vietnamembassy-czech.org

Konzulární oddělení (Consular Section )

Rašínovo nábřeží 72/1897, 128 00 Praha 2,

tel: 224 922 074

fax: 224 916 488

Velvyslanectví České republiky ve Vietnamu(Embassy of the Czech Republic)

13 Chu Van An, Hanoi
tel: 00844/ 3 8454131-2
e-mail: [email protected]
web: www.mzv.cz/hanoi

Celní předpisy

Možnost bezcelního dovozu zboží pro osobní potřebu v objemu (počítáno na jednu osobu starší 16 let): 2 l lihovin či vína, 3 l piva, 400 ks cigaret, 100 ks doutníků, 500g tabáku, 5 kg čaje, 3 kg kávy a osobní šperky. Celková hodnota těchto předmětů by neměla přesáhnout hodnotu 300 USD. V zájmu bezkonfliktního odbavení při příjezdu do VSR je nutné deklarovat v celním prohlášení elektroniku, valuty nad 7.000 USD, cenné kovy, drahokamy a videokazety. Zakázán je dovoz zbraní a munice, výbušnin, petard, pornografických a „politicky závadných“ materiálů, cigaret nad povolený limit, starožitností, drog a toxických materiálů.

Zákaz vývozu starožitností bez povolení Ministerstva kultury VSR, vietnamské měny, chráněných živočichů, plazů a opeřenců. Při nákupu všech předmětů, které by mohly být pokládány za starožitnosti, je nutné si uschovat účtenky pro případnou celní kontrolu.
Povinnost prokázat dostatek finančních prostředků na pobyt ve Vietnamu není předpisy stanovena. Stejně tak cizinecké, ani devizové předpisy neupravují povinnou výměnu valut.

Očkování

Mezinárodní očkovací průkaz je uznáván místními úřady. Při vstupu do země se nevyžaduje žádné povinné očkování.

Doporučuje se však po poradě s lékařem absolvovat základní očkování pro méně rozvinuté tropické země – hepatitida A a B, tetanus, břišní tyfus, TBC, japonská encefalitida. Turisté, kteří pravděpodobně přijdou do styku s domácím zvířectvem, by neměli opomenout vakcinaci proti vzteklině.

Očkování proti žluté zimnici je povinné, avšak pouze pro ty cestovatele, kteří přijíždějí do Vietnamu z výchozí nebo tranzitní země s výskytem této choroby.

Na jihu země se může ve větší míře vyskytovat horečka dengue, v horských oblastech malárie, v zemi se vyskytují případy případy ptačí chřipky a chřipky H1N1. V severním Vietnamu je zaznamenáno onemocnění cholerou. V posledních letech též prudce vzrůstá počet infikovaných virem HIV. Během pobytu je proto nutné dodržovat základní hygienické návyky, konzumovat tepelně zpracované potraviny a vyhýbat se nedůvěryhodným stravovacím zařízením.

Balená pitná voda je běžně v prodeji po celém území státu, je však třeba kontrolovat neporušenost obalu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Vietnamu

Hledáte zájezdy do Vietnamu? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Vietnamu, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.