Vzhledem k rozloze o délce téměř 2000 km od severu k jihu, má Vietnam mnoho různých klimatických typů a jen velmi zhruba ji lze rozdělit do dvou podnebných pásem. Sever Vietnamu leží v pásmu subtropickém, zatímco jih zasahuje do tropického pásma. V severní části Vietnamu se v jednotlivých ročních obdobích podnebí liší. V jižní části země (na jih od města Nha-Trang) je celoročně teplé a vlhké tropické podnebí.

Vietnamské počasí značně ovlivňuje monzunové proudění. Zimní monzun přichází ze severovýchodu a působí od října do března. Na sever země přináší studenou vlhkou zimu, na jihu je však v té době sucho a teplo. V dubnu nebo květnu se situace mění – severozápadní monzun přináší do celé země teplé a vlhké počasí (výjimku představují hory na severu). Od července do listopadu se v severní a centrální části Vietnamu mohou objevovat tajfuny.

Teplotní rozdíly mezi zimou a létem se snižují od severu k jihu. Zatímco na severu Vietnamu lze ještě sledovat teplotní rozdíly mezi teplým a deštivým létem a sušším, chladnějším obdobím zimy, na jihu se teplotní rozdíly zmenšují. V Ho Či Minově Městě dosahují zimní teploty 26°C a letní 29°C.

Aktuální teploty ve Vietnamu a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty ve Vietnamu

Podívejte se na následující graf průměrných teplot ve Vietnamu. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší! Hodnoty jsou platné pro Hanoj. Pro jiná místa se mohou výrazně lišit!

 

 

Průměrné srážky ve Vietnamu

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek ve Vietnamu v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech a jsou platné pro město Hanoj. Pro jiná místa se mohou výrazně lišit!

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu ve Vietnamu

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu ve Vietnamu v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Hanoj.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu ve Vietnamu

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce ve Vietnamu. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Hanoj.

 

 

Průměrná teplota moře ve Vietnamu

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Vietnamu (údaje jsou platné pro destinaci Phan Thiet) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Vietnamu

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Vietnamu je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Vietnamu.