Vzhledem k rozloze o délce téměř 2000 km od severu k jihu, má Vietnam mnoho různých klimatických typů a jen velmi zhruba ji lze rozdělit do dvou podnebných pásem. Sever Vietnamu leží v pásmu subtropickém, zatímco jih zasahuje do tropického pásma. V severní části Vietnamu se v jednotlivých ročních obdobích podnebí liší. V jižní části země (na jih od města Nha-Trang) je celoročně teplé a vlhké tropické podnebí.

Vietnamské počasí značně ovlivňuje monzunové proudění. Zimní monzun přichází ze severovýchodu a působí od října do března. Na sever země přináší studenou vlhkou zimu, na jihu je však v té době sucho a teplo. V dubnu nebo květnu se situace mění – severozápadní monzun přináší do celé země teplé a vlhké počasí (výjimku představují hory na severu). Od července do listopadu se v severní a centrální části Vietnamu mohou objevovat tajfuny.

Teplotní rozdíly mezi zimou a létem se snižují od severu k jihu. Zatímco na severu Vietnamu lze ještě sledovat teplotní rozdíly mezi teplým a deštivým létem a sušším, chladnějším obdobím zimy, na jihu se teplotní rozdíly zmenšují. V Ho Či Minově Městě dosahují zimní teploty 26°C a letní 29°C.

Aktuální teploty ve Vietnamu a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty ve Vietnamu

Podívejte se na následující graf průměrných teplot ve Vietnamu. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší! Hodnoty jsou platné pro Hanoj. Pro jiná místa se mohou výrazně lišit!

 

 

Průměrné srážky ve Vietnamu

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek ve Vietnamu v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech a jsou platné pro město Hanoj. Pro jiná místa se mohou výrazně lišit!

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu ve Vietnamu

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu ve Vietnamu v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Hanoj.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu ve Vietnamu

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce ve Vietnamu. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Hanoj.

 

 

Průměrná teplota moře ve Vietnamu

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Vietnamu (údaje jsou platné pro destinaci Phan Thiet) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Vietnamu

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Vietnamu je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Vietnamu.