Česká republika má v oblasti zdravotnictví uzavřenu s Vietnamskou socialistickou republikou dohodu, podle které by měla být občanům smluvních stran poskytována bezplatná zdravotní péče. Vietnamská strana však tuto dohodu nedodržuje a místní zdravotnická zařízení vyžadují za veškeré úkony platbu. Péče však nedosahuje našich standardů. Ve státních zařízeních je péče na nízké úrovni, nevyhovující jsou i hygienické podmínky v nemocnicích. Zdarma je poskytováno základní ošetření pouze v nemocnici v Hanoji, za léky se však platí.

V Hanoji a Ho Či Minově Městě jsou soukromé mezinárodní kliniky, kde jsou služby na slušné úrovni. Tato zařízení však neprovádějí složitější úkony jako třeba operace, zajišťují však převoz do nemocnic v Thajsku, Singapuru nebo Číny. Proto je nezbytné mít uzavřeno zdravotní a cestovní připojištění pro nenadálé události.

Očkování

Při vstupu do země není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuje se očkování proti tetanu, žloutence typu A a B, obrně a břišnímu tyfu. Nechte se očkovat také v případě, že jste neprodělali spalničky, příušnice, zarděnky nebo plané neštovice.

Pokud jste se zdržovali v místě s výskytem žluté zimnice, může po vás být vyžadováno potvrzení o očkování.

Jestliže ve Vietnamu plánujete delší pobyt, nechte se očkovat i proti meningitidě,vzteklině a japonské encefalitidě.

Ve Vietnamu je uznáván mezinárodní očkovací průkaz.

Nemoci

Mohou se zde vyskytovat jistá zdravotní rizika.

Malárie

Nebezpečí hrozí od moskytů. Ve Vietnamu se vyskytuje především na venkově. Turistické oblasti jsou bezpečné. Pro jistotu si však s sebou vezměte antimalarika. Doporučuje se hojně využívat repelentů.

Horečka dengue

I tuto nemoc přenáší moskyti. Vyskytuje se ve větších městech jihovýchodní Asie. Jakmile se objeví příznaky (horečka, velká bolest hlavy a celého těla, vyrážka, průjem), ihned vyhledejte lékařskou pomoc. Nepodávejte aspirin.

Cestovatelský průjem

Je nejčastějším problémem všech cestovatelů. Vyvolávají ho bakterie a projevuje se průjmem, horečkou, křečemi a zvracením. Léčí se antibiotiky a dostatečným příjmem tekutin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Vietnamu

Chcete-li koupit dovolenou do Vietnamu, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Vietnamu a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Vietnamu je bezva!