Kusadasi leží na západě Turecka u Egejského moře. Je to nejseverněji položené známé letovisko v zemi. Nabízí ideální podmínky pro hezkou přímořskou dovolenou. Zdejší hotely jsou moderní, dobře vybavené a většinou mají vlastní bazén. Široké pláže poskytují možnosti pro využívání vodních sportů. Kromě pobytu na pláži můžete uskutečnit různé výlety za historií. Nejbližší památky najdete v Izmiru a Efesu.

Kusadasi se nachází na pobřeží Egejského moře asi 100 kilometrů jižně od Izmiru. Je to velmi oblíbené a hojně navštěvované letovisko. Původně bylo rybářskou vesnicí, ale díky příhodným přírodním podmínkám, krásným plážím a blízkým historickým památkám se začaly stavět hotely. Vesnice tak vyrostla v krásné turistické středisko.

Kusadasi

Kusadasi

Své jméno město dostalo podle nedalekého ostrova. Název v překladu znamená Holubí ostrov – v některých materiálech se uvádí Ptačí ostrov. Od roku 1834 je ostrov spojen s městem díky velké přehradě. Ve městě, na každém kroku, narazíte na četné obchody a obchůdky s nejrůznějším zbožím. Nachází se tu velký přístav, kde kotví jachty a výletní lodě. Narazíte zde na množství zajímavých osmanských památek.

Po setmění město dostane jiný ráz, rozsvítí se neony kasin, barů a nočních klubů. Ulice se zaplní turisty toužícími po zábavě. Přes den široké písečné pláže a čisté azurově modré moře láká k různým vodním sportům.

Ostrov Güvercin (Pigeon island) ve městě Kusadasi

Ostrov Güvercin (Pigeon island) ve městě Kusadasi

Velké oblibě se těší výlety lodí podél pobřeží nebo návštěva blízkých historických a přírodních památek – Efes, Miletus, Priene, Pamukkale, Didima.

Co nabízí Kusadasi

Pevnost Genoese

Nejatraktivnější památkou Kusadasi je asi pevnost Genoese na ostrově Güvercin (Pigeon island, ostrov holubů). Je to nejjižnější citadela na pobřeží Egejského moře. Je známá také jako Pirátský hrad. Na ostrově byla totiž vybudována pevnost na obranu města před pirátskými útoky. Ostrov je asi nejvýznamnějším místem celého letoviska a vytváří zde zajímavou kulisu, pro kterou si toto místo jistě zapamatujete.

Pevnost Genoese na ostrově Güvercin v Kusadasi

Pevnost Genoese na ostrově Güvercin v Kusadasi

V současnosti slouží jako rekreační centrum s kavárnami a restauracemi.

Karavansaray Mehmeda Paši

Karavansaray Mehmeda Paši je další památkou v Kusadasi. V minulosti zde měli odpočívat poutníci. Dnes je z něj luxusní hotel.

Národní park Dilek

Národní park Dilek se rozprostírá asi 28 kilometrů jižním směrem. Obdivovat zde budete výskyt různých druhů ptáků, plazů i divokých zvířat.

Národní park Dilek

Národní park Dilek

Zajímavosti v okolí Kusadasi

Přibližně 20 km jihozápadně od Kusadasi leží řecký ostrov Samos.

Vydáte-li se do nedalekého Efesu, objevíte zde nejzachovalejší a nejkrásnější antické památky v Turecku.

O něco dál leží město Selcuk, které se chlubí chrámem bohyně Artemis.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé!

dne 2015-02-12 03:19:36

Skvělé místo! Kdysi to byla malá rybářská vesnice, ale z té už tady dneska moc nezbylo, dneska už je to turistická destinace se vším všudy. Zajeďte se podívat na Bird Island a taky do přístavu (moc hezký). Je tady spousta míst, kde se dá dobře najíst a napít, stejně tak i řada obchůdků, kde můžete nakoupit.
Jeden den jsme věnovali výletu do Efesu, naprosto dokonalé! Také jsme byli v aquaparku a plavali jsme s delfíny - nádherný zážitek! Doprava ve městě levná a snadno dostupná. Jo a určitě nezapomeňte navštívit Pigeon island!
Velká spokojenost a skvělé dovolená!Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Spokojenost s Kusadasi!

dne 2014-12-11 06:36:00

V Kusadasi jsme byli jen na 8 dní, takže jsme do města šli jen jednou, abychom nakoupili na trhu nějaké suvenýry a dárky. Tam jsme jeli z hotelu taxíkem, zpátky autobusem, vše v pohodě a levné. Cestou jsme viděli většinu zajímavých míst Kusadasi, které jsou moc hezké!

Trh je skvělý, dá se tady dobře nakoupit, jen počítejte s tím, že budete muset smlouvat pořád a o všem, co ale po chvíli člověka omrzí a možná i otráví. Blbé je,že oni mají nasazené ceny hodně vysoko, takže musíte smlouvat, abyste se dostali na nějaké normální částky. Díky tomu vlatně nevíte, co kolik stojí... docela blbé, ale chápu, že to tady je nějaký zvyk nebo co.

Doporučuju neměnit si peníze na turecké liry, protože kurzy tady byly dost špatné. Brali normálně eura a co jsme to počítali, tak ceny v eurech byly o něco výhodnější, takže příště beru jen eura.

Jinak je to tady krásné, noční život skvělý, třebaže jediná diskotéka byla na pláži. Pláže jsou tady krásné a čisté, v tom jsme byli zcela spokojení.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Turistický letovisko, jinak dobrý

dne 2014-10-23 07:56:36

Kusadasi je moc hezký, o tom žádná, ale asi bych sem už znova nejel. Je to tady fakt hodně turistický, takže pokud něco takovýho nehledáte, nadšením tu z toho skákat nebudete. Jedna z údajně nejhezčích pláží Turecka (jmenuje se Ladies beach) je vážně hezká, ale všude se tady válej vagly z cigaret. Vlny jsou tady skvělý stejně tak nabídka vodních sportů. Restaurace podél pláže jsou skvělý, maj dobrou nabídku (místní i turistické jídla) a dobře se tady vaří (co jsem zkusil mně chutnalo), takže v tomhle vážně spokojenost. Město je skvělý na nakupování, během trhů je to tady živý a daj se získat fakt dobrý kaufy. Vynikající byl food market! Noční život v Kusadasi není žádný zázrak, ale dá se. Většina restaurací nabízí během týdne turecký večer s tanci, tak můžete zkusit aspoň tohle. Ulice s bary byla překvapivě prázdná, zachraňovali to angláni. Klasika. Ale ceny tady byly trošku vyšší. Celkově fajn letovisko, ale příště bych asi volil něco jinýho, kde to nebude tak šíleně turistický. Mám raději klidnější místa ideálně v přírodě kde nejsou takový davy.Dovolená Kusadasi

Klikněte pro zobrazení nabídky Kusadasi: zájezdy nebo Kusadasi: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Kusadasi!