Původně rybářská osada, podél Andamanského pobřeží, nyní městečko ve stejnojmenné provincii, které se může pochlubit nádhernými přírodními scenériemi a patří mezi nejkrásnější místa v Thajsku.

Z azurového moře ční, pro tuto provincii typické, monumentální vápencové masivy, okolí pokrývají porosty mangrove.

Krabi

Krabi

Vzhledem k tomu, že ubytovací možnosti v Krabi jsou omezené, není zde tolik turistů, jako v jiných místech Thajska a Krabi si tak zachovává nedotčený ráz okolní krajiny. Přesto je zde v nejvyšší sezoně turistů opravdu hodně.

Můžeme zde najít jeskyně, opuštěné laguny a pláže, ale zároveň je Krabi také výborným výchozím bodem pro výlety na neobydlené ostrovy.

Ao Nang beach Krabi

Ao Nang beach Krabi

Hlavní pobytová místa na Krabi jsou Ao Nang (Panenský záliv), kde je nejen mnoho krásných pláží a horolezeckých stěn, ale zahrnuje také 83 malých ostrůvků. Mezi nejkrásnější pláže Ao Nang patří Ao Phra Nang a Laem Phra Nang. Jedním z nádherných míst je i Railay Beach, kam se můžete dostat pouze lodí z Krabi nebo z Ao Nang.

Z Krabi se také dostanete na ostrov Ko Lanta, kde můžete obdivovat pobřežní skály, staré až 75 miliónů let. Národní park Mu Ko Lanta pak zahrnuje mnoho malých korálových ostrůvků, z nichž hlavní je Ko Lanta Yai. Tyto ostrovy jsou dnes považovány za jedny z mála posledních nepříliš dotčených exotických rájů v Thajsku.

Wat Tham Seua - tygří chrám

Wat Tham Seua – tygří chrám

V blízkém okolí Krabi stojí za návštěvu i úchvatný Tygří jeskynní chrám (Wat Tham Sua). Na vrchol hory, kde chrám stojí, vystoupáte po schodech, kterých je zde 1 200, ale výhled do okolí, který se Vám odtud naskytne, opravdu stojí za to.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (5 )
  • 80%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nejlepší v nejvyšší sezoně!

dne 2015-03-02 11:21:12

Krabi jsem navštívil ve vysoké i v nízké sezoně. Asi byste čekali, že v nízké sezoně je tady větší pohoda, méně lidí, méně stresu. No, mne to taky překvapilo, ale....

V hlavní sezoně je tady opravdu hodně lidí, někdy doslova davy které se snaží vecpat na pláže. Do toho se motají prodejci všeho možného, spousty loděk a člunů... prostě chaos. Lidé tady jsou ale všichni fakt v pohodě, vysmátí, jsou tady skvělé pařby a všichni vypadají šťastně.

V nízké sezoně tady lidí výrazně ubyde, je tady větší klid, ale taky tady tím pádem dost výrazně ubývá zdrojů financí pro místní, takže prodejci jsou mnohem víc otravní a mnohem méně příjemní. Noční zábava tady mimo sezonu taky zrovna nekvete a nejhroší bylo, že moře bylo plné medúz. Docela blbý.

Proto si myslím, že nejvyšší sezona (přes zimu) je tady lepší a zbytek roku není nic extra.

Obecně ale v Krabi je spousta obchůdků, kde se dá vybírat z docela široké palety zboží. Pro shopoholiky to tady není úplně extáze, protože obchodů není zas nějak extra moc, ale pro nromální lidi je to tady v pohodě. Barů a restaurací je taky dost. Pláže jsou tady hezké a nejlepší jsou výlety lodí po okolí, kde najdete opravdu nádherná místa a pláže!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hodně lidí

dne 2015-02-23 04:32:05

Krabi je krásné místo, ale hodně zvažte, za jakým typem dovolené sem jedete. Je to tady dobré na odpočinek na pláži a nebo podnikání výletů na okolní ostrovy nebo ježdění na kajaku. Pláže tady jsou naprosto dokonalé, ale bohužel, taky tady je lidí jak opic. Třeba ale na Ao Nang to není moc na koupání a ani nic moc dalšího, protože je tu hlava na hlavě, spousta lodí a v okolí jsou hezčí pláže, které ale jsou trošku bokem.
Mně se na Krabi líbilo to, že to pro nás byla pohodová základna pro výlety na okolní ostrovy, které jsou boží a mnohem klidnější. Krabi je fajn místo, ale je podle mě lehce přeceňované.Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krabi

dne 2015-01-11 05:16:19

Krabi je mnohem lepší než Pattaya nebo Phuket, je to menší místo a nejsou tady žádné "pochybné" bary. Normální bary tady ale jsou a dělají výborné drinky :-) Krabi je skvělé místo pro poznávání ostrovů Phi Phi a cestování na další místa ze známého filmu Pláž s Di Capriem. Určitě při sjednávání výletů obejděte více prodejců a zjistěte si ceny a smlouvejte. Cena se vždycky dá trošku vylepšit :-D
Jídlo je tady levné a výborné, velice pestré a barevné. Bavilo mě i jen koukat na jeho případu a na to, jak hezky vypadá. Ale najíte se tady do sytosti, mají tady kuchyně celého světa včetně mexické, brazilské, nebo italské kuchyně. Thajská je ale nejlepší :-)
Krabi má co nabídnout všem, ale upřímně, nejsem si jistý, že bych sem vzal malé dítě. Pro páry a nebo party přátel je to ideální a je fakt, že jsme tu potkali všechny věkové kategorie.
V květnu je tady ale pěkný hyc a šílená vlhkost se kterou zápasili i místní jak sami přiznávali.
Pláže jsou tady neuvěřitelné, padají do nádherně rpůzračného moře.
My hodně nakupovali v obchodech 7-11, kde jsou nejlepší ceny, ideální na svačiny a nebo posezení (piknik).
Mladí tady s oblibou chodí na párty na pláži (Moneky beach), kde to žije až do rána.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Krabi ne

dne 2014-12-24 06:20:10

No jak to shrnout. Neskutečná masa lidí, všude lodě takže se skoro nedalo dostat do vody, na pláži binec, všude samí prodejci různých nesmyslů, děsné horko... Krabi opravdu ne, v Thajsku jsou hezčí místa!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Ao Nang

dne 2014-11-09 02:24:30

Naprosto miluju Ao Nang! Vím, že spousta lidí nadává, že je to tady moc turistické a nedá se tady koupat a někdy ani najít místo na lehnutí a že v Krabi jsou hezčí pláže.... všichni mají pravdu. Ale skvělé je, že tady za pár bahtů můžete udělat výlet na longtailu na tolik krásných ostrovů! Každý den můžete být jinde a mít z Thajska to nejlepší! V krabi se pak můžete večer projít po obchůdcích a nakoupit si co se vám bude líbit, pak si dát dobrou večeři a nakonec nějaký ovocný shake a třeba vyrazit na nějakou párty. Prostě tady se nudit vážně nedá a dovolená tady je úplně užáasný útěk z pracovního stresu a blázince, který všichni tak dobře doma známe. Byl jsem tady před pár měsíci a už teď uvažuju, jak a kdy se sem zase vrátím.Dovolená Krabi

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Krabi je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Krabi či Last minute nabídek do Thajska.