Chiang Rai je provincie o rozloze kolem 11 680 km2, se stejnojmenným hlavním městem. S Chiang Rai sousedí provincie Chiang Mai, Barma (Myanmar), Laos, Phayao a Lampag. Provincie Chiang Rai je součástí Zlatého trojúhelníku, místa, kde mají hranice tři státy – Thajsko, Laos a Barma (Myanmar). V Chiang Rai naleznete také nejsevernější bod Thajska, kterým je Mae Sai.

Chiang Rai

Chiang Rai

Nadmořská výška provincie je v průměru kolem 580 m n. m.., hornatý terén je však převážně na severu a na západě.

Historie Chiang Rai se datuje od 7. století, kdy došlo k prvnímu osídlování, ve 13. století se stal Chiang Rai centrem Království Lanna a v roce 1262 se stalo jeho oficiálním hlavním městem.

Wat Ngam Muang

Wat Ngam Muang

Pro turisty jsou zajímavé chrámy, které se zde nachází. Za zmínku stojí Wat Ngam Muang, který stojí na stejnojmenném kopci a pochází z roku 1489. Je zde uchován popel a ostatky krále Meng Raie, před chrámem byla postavena v roce 1952 také jeho socha.

Od chrámu Wat Phra That Doi Chom Thong, který rovněž stojí na kopci, je pěkná vyhlídka na řeku Mae Kok. Naproti chrámu lze vidět také stavbu k příležitosti 60. narozenin krále Ramy IX, kterou tvoří 108 pilířů.

Wat Phra Singh

Wat Phra Singh

V chrámu Wat Phra Singh byla dříve uložena jedna ze tří stejných soch Phra Buddha Singh, které v Thajsku jsou, nyní je zde však již jen kopie. Stejnojmenný chrám naleznete také v Chiang Mai.

Mezi nejzajímavější však patří chrám Wat Phra Kaeo ze 13. století, k němuž se váže pověst, že když jej v roce 1436 zasáhl úder blesku, zjevila se černá soška Buddhy, ze které se zrodil Smaragdový Buddha, který konal zázraky. Dnes je zde k vidění již jen replika sošky.

Wat Rong Khun - White temple Chiang Rai

Wat Rong Khun – White temple Chiang Rai

Krásný a značně populární je také tzv. White Temple (bílý chrám) Wat Rong Khun, který působí velice elegantně a je dosti fotogenický.

V regionu můžete navštívit také muzeum Up Kham, kde je možno shlédnout předměty, vč. nábytku z období Království Lanna či z majetku bývalých králů. Také muzeum Ho Watthanatham Nithat naleznete starodávné artefakty, písemnosti či literaturu.

Vodopád Khun Kon

Vodopád Khun Kon

Koho zajímají více přírodní krásy regionu, ten by určitě neměl vynechat vodopád Khun Kon, který leží asi 30 km na jih od hlavního města, a který je se svou výškou 70 m v provincii nejvyšší a je také považován za nejkrásnější.

Z vesnic okolo řeky Mae Kok se můžete vydat do některého výcvikového tábora slonů či na výlet do pralesa.

Treky v okolí Chiang Rai

Treky v okolí Chiang Rai

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Malé pohodové městečko se spoustou možností

dne 2014-10-23 19:14:00

Chiang Rai je součástí thajského zlatého trojúhelníku. Oproti Chiang Mai je zde daleko větší klídek a nejsou tady tak velké davy. Přesto je město oblíbené hlavně mezi lidmi, kteří chtějí poznat opravdové Thajsko a jeho kulturu. Baťůžkáři, rodiny s dětmi, zamilované páry i starší cestovatelé tady hledají Thajsko v jeho pravé podobě.

Chiang Rai je malé městečko se spoustou obchůdků a restaurací a skvělým místním trhem s dobrými cenami. Určitě nevynechejte výlet k chrámu (White temple), který leží čtvrthodinky od města cestou na Chiang Mai (je krásný). Ve městě není vůbec problém domluvit si výlet po okolí, ať už se bude jednat o projížďku na slonovi nebo trek do hor za místními kmeny s možností přespání v domech těchto lidí, kteří žijí stále původním způsobem života v Thajsku.Dovolená Chiang Rai

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Chiang Rai? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Chiang Rai nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Thajska, nebudete litovat!