Poklidné a romantické letovisko Unawatuna bylo kdysi malou rybářskou vesničkou. Leží na jižním pobřeží Srí Lanky, přibližně 10 km od města Galle.

Moře je zde krásně tyrkysové, několik desítek metrů od pláže se táhne korálový útes, který záliv jednak chrání před vlnami a pak je také velkým lákadlem pro potápěče, kteří na pobřeží naleznou i vybavená potápěčská centra.

Bohužel také Unawatunu, podobně jako další letoviska v této oblasti, zasáhla v roce 2004 vlna tsunami a následky jsou patrné dodnes. Tam, kde dříve bývaly široké pláže, místy voda oceánu sahá téměř až k hotýlkům, které stojí na pobřeží.

Pláž v letovisku Unawatuna

Pláž v letovisku Unawatuna

Co nabízí Unawatuna

Místní se však od tsunami poctivě snaží, aby následky byly co nejvíce odstraněny, takže dnes již na samotném městečku v podstatě nepoznáte, že se zde stala taková katastrofa. Snad jen cestou podél pobřeží budete mít možnost vidět neodklizené trosky domů, polámané kmeny palem a nepořádek, který za sebou tsunami zanechalo a které ještě nebyly odklizeny. Naštěstí je situace stále lepší a lepší a každým rokem těchto smutných památek ubývá.

Místní pláž v letovisku Unawatuna je velice krásná a poměrně dlouhá, takže láká dostatek turistů, kteří hledají spíše klid a menší hotýlky než obrovské turistické resorty (běžné v okolí Colomba a především v letovisku Negombo). A právě klid a pohoda je to, co Unawatunu a blízká letoviska v jejím okolí symbolizuje nejvíce, třebaže především v nejvyšší sezoně je i zde poměrně rušno.

Unawatuna

Unawatuna

Výhodou letoviska je i jeho poloha, neboť je stále v relativně krátké dojezdové vzdálenosti od letiště (především díky nově postavené dálnici) a je odsud kousek i do krásného historického města Galle, které bývalo vojenskou pevností (což je do dneška jasně patrné).

V okolí Unawatuny je zajímavostí vícero a není odsud problém udělat si výlet i do některého z národních parků Srí Lanky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Moje oblíbené letovisko a pláž!

dne 2015-03-17 23:26:25

Jedna z mých nejoblíbenějších pláží, které jsem na cestách po světě viděl! Žádné obrovské hotely, jen rodinné penzionky, příjemné malé restaurace vedené místními lidmi, k tomu krásná pláž a příjemní lidé, blízkost krásného města Galle, kam se dostanete za pár minut autobusem, kde si můžete nakoupit co je libo... Může člověk chtít víc?Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké plážové letovisko, které začíná být rušné

dne 2015-02-22 23:00:53

Vybrali jsme si pro pobyt u moře na Srí Lance právě Unawatunu, která byla vyhlášena v top 20 nejkrásnějších pláží světa. Pláž je tady opravdu moc hezká, byla zničená tsunami v roce 2004, ale dnes je již obnovena a je tady i díky aktivitám vlády spousta písku a pláž vypadá krásně. Problém je v tom, že se sem vrací turisti a že jich není úplně málo. Záleží teda na tom, jestli hledáte pláž s vybavením, což Unawatuna splní a nebo hledáte něco spíše klidnějšího. Pokud něco klidnějšího, půjčte si motorku a sjeďte si kousek na jih, jsou tady úplně opuštěné pláže a plážičky, kde budete úplně sami! Unawatuna zase nabízí vše, co může člověk chtít - spoustu restaurací s výbornou kuchyní, bary, obchůdky, lehátka a slunečníky na pláži, plážové bary, prodavače suvenýrů a tak dále. Podle mě je to skvělé plážové letovisko, pokud hledáte klid, tak jej tady už ale budete hledat jen obtížně.Dovolená Unawatuna

Klikněte pro zobrazení nabídky Unawatuna: zájezdy nebo Unawatuna: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Unawatuna!