Srí Lanka má opravdu krásné národní parky, kde žije mnoho pro nás exotických zvířat, od vodního ptactva a krokodýlů, přes opice, leopardy a indické jeleny, až po stáda slonů. Všude se však platí vstupné a nemůžete se zde pohybovat sami, ale většinou pouze s průvodcem a v pronajatém jeepu. Jedním z nejznámějších je národní park Uda Walawe.

Národní park Uda Walawe - stádo slonů

Národní park Uda Walawe – stádo slonů

Co nabízí národní park Uda Walawe

V jižní části ostrova, na ploše 31 tisíc hektarů, se rozkládá mezi turisty velmi oblíbený Národní park Uda Walawe, který byl založen v roce 1972.

Stáda slonů, která zde žijí, čítají kolem 500 kusů, mimo slonů zde žijí také leopardi, divocí buvolové, sambaři, medvědi pyskatí, lišky, varani, krokodýli a mnoho další zvěře. Ideální doba pro návštěvu tohoto parku je od prosince do dubna.

Uda Walawe je třetí nejnavštěvovanější park na Srí Lance a je ideální pro pozorování slonů, kterých se zde obvykle zdržuje poměrně velké množství. Láká je sem totiž jezero, které nevysychá a kde sloni najdou vodu i v obdobích silného sucha. To samé se samozřejmě týká i dalších zvířat, která budete moci vidět i okolo břehů řeky Walawe, která rovněž nabízí dostatek tolik potřebné vody.

Slon u jezera v národním parku Uda Walawe

Slon u jezera v národním parku Uda Walawe

Mnoho turistů tvrdí, že jim Uda Walawe vzhledově a svými savanami silně připomíná národní parky v Africe, což mohu jen potvrdit. Vstupné je okolo 12USD za osobu, k tomu počítejte cirka 1000 Rs za průvodce a nemáte-li vlastní vůz, pak další poplatek za jeep. Nicméně cena vstupného je ve všech národních parcích Srí Lanky podobná, takže zde se příliš ušetřit nedá. Celkové náklady na jednu osobu počítejte okolo 1000 Kč za půldenní safari. Celodenní safari vyjdou o něco dráže, stejně jako safari noční, ovšem ty bych asi úplně nedoporučoval, respektive zvažte, zda za to budou stát.

Nedaleko parku najdete několik hotelů a i přímo v parku se nachází kempy s možností ubytování. Počítejte však s vysokou cenou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělý zážitek hlavně pro děti!

dne 2015-03-03 08:46:18

Po mírném šoku ze sloních sirotčinců v Pinnawale a Millenium jsme se rozhodli vzít ratolesti na safari do NP Uda Walawe. Během naší dovolené byla šance, že zde bude dost zvířat (migrují mezi národními parky během roku), takže jsme si zaplatili 3 hodinové safari.

Bylo to skvělé! Vyrazili jsme brzo ráno (před 6.), abychom v parku byli za svítání, kdy je možné vidět nejvíce zvířat. V průběhu dne totiž kvůli horka nejsou tak aktivní a zalézají do stínu a spí. Viděli jsme leoparda (velké štěstí), sice jen zdálky, ale podařilo se. Pak spoustu krokodýlů, z čehož měly radost hlavně děti :-) Byla tady spousta vodních bůvolů - nejlepší byli ti zalezlí do vody, kterým čouhala jen tlama, ve které jen tak líně něco přežvykovali (záviděl jsem jim, bylo tady opravdu horko, hned bych skočil za nimi!) a pak samozřejmě i spoustu slonů. Vidět tyhle zvířata ve volné přírodě bez mahútú a řetězů je úplně jiný zážitek!

Celkově safari v Uda Walawe uteklo až moc rychle, možná bych zpětně zvolil spíše nějakou delší variantu, přecijen rozdíl v ceně už pak nebyl tak drastický. Ale nevadí, aspoň se máme zase na co těšit někdy příště :-)

Určitě tenhle národní park moc a moc doporučujeme, není to vyloženě klasické safari ve smyslu ježdění někde desítky a stovky kilometrů a stopování zvířat. mají tady vyjeté cestičky (ale někdy to dost háže) a vytipovaná místa, kde jde zvířata pozorovat. Je to tím pádem tak trošku ZOO, jen bez klecí a výběhů a je to trošku dobrodružnější. Pro děti podle mě naprosto skvělý zážitek!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Sloni hezky z blízka, bůvoli, ještěři a hromada ptáků!

dne 2014-12-12 14:56:34

Na Srí Lance jsme slony už viděli jinde, ale nic nepřekoná možnost vidět divoké slony hezky z blízka v národním parku Uda Walawe! Viděli jsme jich hned několik, někteří šli úplný kousíček od jeepu, skoro to až nahánělo strach, jak obrovská zvířata to jsou!! Byli možná metr od nás a ani jsme nedýchali :o)
Viděli jsme taky hromadu různých ptáků včetně divokých orlů, potom nějaké ještěry a samozřejmě bůvoly, kterých je tady spousta (mimochodem jsou prý hodně agresivní a nebezpeční a někteří rádi útočí na jeepy :o) ). V jeepu to někdy hodně háže, ale není to vyloženě nekomfortní, asi záleží i na typu auta. Vemte si sebou dostatek vody a nějakou svačinu. Na hotelu řekněte, že jedete na safari tak ať vám zabalí snídani (v parku ji zblajznete). Určitě se vyčurejte než pojedete, nebude pak moc kde :o) A vemte si klobouk, dobře se natřete opalovacím krémem a pokud můžete, sežeňte si dalekohled!Dovolená Národní park Uda Walawe

Dovolená Národní park Uda Walawe je dobrou volbou pro každého, koho láká Srí Lanka. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Uda Walawe a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!