Poklidné městečko Koggala leží na jihozápadním pobřeží Srí Lanky, přibližně 12 km od města Galle.

V blízkosti letoviska se nachází laguna (jezero) Koggala, po které je možno se projet na loďce a prohlédnout si porosty mangrove a mnoho druhů vodního ptactva.

Pláž v letovisku Koggala

Pláž v letovisku Koggala

Co nabízí Koggala

Pozůstatkem z druhé světové války je v Koggale letecká základna. Naleznete zde také jedno z nevýznamnějších muzeí na Srí Lance, které připomíná památku jedné z nejdůležitějších osobností ostrova, sinhálského spisovatele Martina Wickramasinghema. Za návštěvu stojí také chrám Kataluwa Purvarama Mahavihara.

Velkou turistickou atrakcí a zajímavostí jsou místní rybáři, kteří v této oblastí sedí na jednoduchých dřevěných posedech přímo v moři řadu hodin a chytají ryby. Zcela jistě jste již viděli jejich fotky a tak víte, že se jedná o zvláštnost a velice fotogenickou záležitost, která stojí za vidění.

Rybáři na typických posedech u městečka Koggala Rybáři na typických posedech u městečka Koggala

© OlegD / Shutterstock.com

Není problém rybáře vidět i cestou podél pobřeží přímo z auta či autobusu. Určitě je ale lepší na chvíli zastavit a pozorovat je, kterak sedí na svém „bidle“ a loví ryby. Slyšel jsem zkazky, že řada z nich to dělá již jen pro efekt a vydělávají na příspěvcích od turistů, kteří jim platí za možnost si je vyfotit. Těžko říct, zda je to pravda, nicméně je jisté, že peníze od turistů jsou pro rybáře velice vítaným rozšířením příjmů.

Nicméně pravdou je, že ona bidla (respektive místa, kde jsou v pobřeží usazena) se na Srí Lance dědí z generaci na generaci, neboť moře okolo Srí Lanky je prý stále poměrně bohaté a úlovky jsou dobré. Takže rybolov zde má stále smysl a je pro řadu lidí velice dobrým způsobem obživy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Fajn letovisko s možností řady výletů

dne 2015-01-13 10:45:56

Koggala je klasické srí lanské městečko - spousta všemožných obchodů, stánky s jídlem a ovocem, k tomu hromada suvenýrů a pak pár restaurací. Je docela roztahaná, takže asi budete potřebovat tuk tuka, abyste se tady mohli víc porozhlídnout. Stejně tak když budete chtít zajet na nějaké zajímavé místo Srí lanky v okolí.

Je to tady kousek do dalších letovisek v okolí jako je Mirissa nebo Unawatuna. Kousek za Unawatunou leží krásné město Galle, kam si určitě zajeďte!

Celkem kus na východ je možné zajet do některého z národních parků (Yala, Uda Walawe nebo Bundala). My vybrali park Yala a bylo to super safari - viděli jsme slony, leoparda na stromě, pávy, krokodýly, spoustu vodních bůvolů a nejaké místní srnky. Fajn zážitek, ale byl to dost náročný den.

Dá se odsud dostat i směrem ke Kandy, ale je to docela kus cesty a na otočku v rámci jednoho dne mi nepříjde smysluplné tam jezdit.

Koggala je docela v pohodě, příště bychom ale jeli možná spíše do Mirissy.Dovolená Koggala

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Koggala je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Koggala či Last minute nabídek na Srí Lanku.