Paleo Pilí je opuštěná vesnice na úpatí nejvyšší hory ostrova Díkeos. Vesnice patří k turisticky nejnavštěvovanějším památkám na ostrově Kos. Byla založena a postavena na místě, které zaručovalo ochranu před piráty od moře.

Paleo Pilí

Paleo Pilí

Po epidemii cholery v roce 1830 byla vesnice opuštěna a nová vesnice Pilí byla vybudována přibližně 4 kilometry od vesnice staré.

Domy starého Paleo Pilí se časem rozpadly, do dnešní doby se dochoval pouze hlavní kostel Ypapandi ze 14. století. V kostele jsou zachovalé nástěnné malby a sloupy, které byly k jeho výstavbě použity z antického chrámu Demeter, jenž na tomto místě stával.

Ruiny byzantské pevnosti nad Paleo Pilí

Ruiny byzantské pevnosti nad Paleo Pilí

Nad starou osadou můžete navštívit ruiny byzantské pevnosti z 11. století. K pevnosti vede dlážděná stezka. Turisté do ní vstupují působivou byzantskou bránou s mušlovými výklenky.

Z pevnosti je nádherný výhled na severní pobřeží ostrova s letovisky Marmari a Tigaki. V pozadí spatříte rovněž ostrovy Kalymnos a Pserimos.

Areál Paleo Pilí je volně přístupný.

Krajina u vesničky

Krajina u vesničky

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Paleo Pilí

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Paleo Pilí, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!