Letovisko Tigaki leží na severu ostrova, několik kilometrů od hlavního města Kos. Tigaki je živé středisko, které se stále rozvíjí.

V místních tavernách a restauracích můžete ochutnat rybí speciality, jehněčí maso nebo třeba gyros. V nabídce samozřejmě nechybí dobré zdejší víno nebo klasické řecké ouzo.

V obchůdcích najdete vše potřebné od suvenýrů až po potraviny a základní potřeby. Náročnější návštěvníci jistě navštíví blízké hlavní město.

Tigaki

Tigaki

Ubytovat se můžete v hotelech nebo v levnějších soukromých pokojích.

Večerní zábava není příliš divoká. Návštěvníci resortu se zaměřují více na procházky po okolí nebo posedí v tavernách a restauracích nad dobrým jídlem a pitím. Přesto se tu nachází i pár míst, kde se můžete bavit až do rána.

Pláž Tigaki je nejdelší na ostrově Kos. Měří kolem 10 kilometrů a je pokryta jemným pískem. Na mořském dně vytváří dlouhou mělčinu, kde mohou skotačit malé děti. Mořská voda je průzračně čistá a pláž byla několikrát oceněna Modrou vlajkou EU za výbornou kvalitu. Panují zde příznivé větrné podmínky pro windsurfing, jachting a další vodní sporty. K dispozici jsou školení sportovní instruktoři.

Pláž v Tigaki

Pláž v Tigaki

Krásné okolí letoviska vybízí k pěším a cyklistickým výletům. Můžete se vydat k nedalekým mokřadům a pozorovat hejna ptáků nebo navštívit některou tradiční, turisticky nedotčenou vesničku.

Vypůjčeným motocyklem nebo automobilem se dají prozkoumat vzdálenější oblasti ostrova. K dispozici je rovněž místní autobusová doprava.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Tigaki

Dovolená Tigaki je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Tigaki a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!