Vesnička Pilí leží uprostřed ostrova, asi 15 kilometrů jihozápadně od hlavního města Kos. Asi 4 kilometry od vesnice se nalézá přístav Marmari.

Vesnice se dělí na dvě části – Pato Pilí (Dolní Pilí) a Áno Pilí (Horní Pilí). Ve vesnici žije asi 2500 stálých obyvatel. Jejím centrem je náměstí Patía s několika kavárnami a tavernami.

Pilí

Pilí

Vzhledem k nedostatku možností ubytování je vesnice turisticky poněkud opomíjená. Několik pokojů v soukromí se zde však vždycky najde.

Pilí se chlubí několika pozoruhodnostmi. Patří k nim kostely Agios Georgios a Agios Nikolaos. Ve stoletém rolnickém domě poblíž náměstí Platía je umístěno malé muzeum Pyliotiko Spiti, jež turistům zprostředkovává nahlédnutí do všedního života obyvatel ostrova v dávných dobách. Tři pokoje domu, obývací pokoj, ložnice a kuchyň, jsou zařízeny původním nábytkem a předměty z každodenního života.

Městská kašna v Pilí

Městská kašna v Pilí

V Galerii Ria & Remko si můžete zakoupit originální umělecký suvenýr. Galerii založili v roce 1978 manželé Ria a Remko de Gilde z Amsterodamu a vystavují zde svou tvorbu – obrazy, keramiku a šperky.

Asi 200 metrů od náměstí Platía stojí vesnická kašna pocházející z roku 1592. Z šesti lvích hlav proudí do kašny pitná voda. Voda je kvalitní a místní obyvatelé si ji v kanystrech odnášejí domů.

Z náměstí Platía vede směrem ke Kardamenu značená cesta k Charmylosově hrobce ze 4. století před naším letopočtem. Hrobka nese svůj název po mýtickém hrdinovi Charmylosovi. Pod valenou klenbou je ukryto 12 pohřebních komor. Nad hrobkou stojí malá kaple.

Charmylosova hrobka

Charmylosova hrobka

Ve vesnici se na den svatého Jiří každoročně konají slavnosti „panighyri“ s koňskými dostihy.

23. června se tu uskutečňuje oslava „Klidonas“ na počest svatého Jana.

Asi 4 kilometry od vesnice Pilí se nachází zbytky původní vesnice Paléo Pilí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pilí

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Pilí? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Pilí nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!