Tulum je mayské předkolumbovské opevněné město. Dnes je to zřícenina, která se nachází na 12 m vysokém útesu. Je to jedno z posledních měst, které bylo obydleno ještě při příchodu Španělů. Podařilo se mu přežít ještě 70 let poté, co Španělé začali zabírat Mexiko.

Tulum je dnes oblíbeným místem pro turisty. Tulum je typické pro svou mayskou architekturu.

Tulum leží na břehu moře

Tulum leží na břehu moře

Co nabízí Tulum

Archeologické naleziště Tulum je poměrně kompaktní ve srovnání s mnoha jinými mayskými místy v okolí. Je to jedna z nejlépe dochovaných mayských pobřežních lokalit. Jeho blízkost k modernímu vývoji cestovního ruchu podél mexického pobřeží Karibiku a jeho krátkou vzdáleností od Cancúnu a okolí „Riviera Maya“ jej dělá mezi turisty velice populárním a vyhledávaným místem.

Mayské ruiny v Tulum

Mayské ruiny v Tulum

Autobusy zajišťují denně přísun turistů. Zříceniny jsou třetími nejnavštěvovanějšími archeologickými nalezišti v Mexiku, po Teotihuacan a Chichén Itzá. Místo je vzdáleno jen 80 km od populární pláže letoviska Cancún.

Turistické cíle jsou rozděleny do čtyř hlavních oblastí: archeologické naleziště, Pueblo (neboli město), Zona Hotelera (nebo hotelová zóna) a biosférická rezervace Sian z Ka’an.

Samotné archeologické naleziště je zasazeno do nádherného prostředí, zajímavé jsou však také hotýlky v hotelové zóně, kde najdete celou řadu hotelů, které se zaměřují na různé formy meditací. Atmosféra v této oblasti je tak uvolněná, klidná a velice specifická.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé místo ke strávení dovolené v Mexiku

dne 2015-04-06 16:08:14

Tulum je SUPER! Nabízí naprosto ideální spojení poznávání a odpočinku. Strávili jsme zde závěr našeho poznávacího zájezdu po Mexiku a myslím, že to byla naprosto ideální volba, protože Tulum = krásné pláže a taky hezké památky. Takže si tady na své přijdou všichni :-)

Než mít hotel třeba na Playa del Carmen, což je letovisko ležící kousek severně, tak raději zvolte Tulum, protože tady je prostě co vidět. Ony přecijen ty ruiny zde nejsou tak velkolepé a rozsáhlé jako některé jiné v Mexiku (jako třeba Chichen Itza nebo Uxmal), ale nabízí úžasné výhledy na oceán, spousty zeleně a díky blízkosti moře je tady taky velmi příjemně. Navíc si po prohlídce můžete zajít na pláž a odpočívat na písku, což jsme si užívali.

Pláže v Tulumu jsou nádherné, čisté, dlouhé, voda v oceánu je tady příjemně teplá a průzračná. Takže pár posledních dnů jsme strávili relaxem na pláži a chytáním bronzu.

Tulum je prostě skvělý, rozhodně jej doporučuji!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Velká spokojenost

dne 2015-02-16 15:36:56

Nádhera! Nádherné chrámy, nádherné pláže, nádherní (= milí) lidé. Prostě obrovská spokojenost a po návratu z Mexika jen přemýšlíme, jak a kdy se tam zase vrátíme. Tulum je super, moc jej všem doporučuju a v Mexiku bych už jinam nejel :D

Pláže tady jsou čisté, písek je skvělý. Nabídka vodních sportů a celkové zázemí na plážích je bezva. Přímo v Tulum je archeologické naleziště a několik chrámů ze kterých uvidíte oceán jako na dlani a je to tady moc hezké. Celý archeologický areál je moc hezký a vemte si průvodce, který vám o všem povypráví a dozvíte se řadu zajímavých informací.

V Tulum doporučuju jít mimo hlavní trasy a zajít si na jídlo do restaurací v bočních uličkách. Jsou tam mnohem přátelštějsí a ceny jsou daleko nižší.

Tulum vřele doporučuji!Dovolená Tulum

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Tulum? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Tulum nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Mexika, nebudete litovat!