Cancún je město v jihovýchodním Mexiku, konkrétně na severo-východním pobřeží poloostrova Yucatán v mexickém státě Quintana Roo. Je to světově proslulá turistická destinace.

Jsou dva možné překlady Cancúnu, založené na Mayské výslovnosti. První překlad je „hnízdo hadů“. Druhá verze je „místo zlatého hada“. Vyberte si 🙂

Jak je doloženo v prvních koloniálních zdrojích, původně byl známý pod svým mayským jménem jako Nizuc ve smyslu buď „ostrohu“ nebo „místo trávy“. Po dobytí Španěly velká část populace vymřela v důsledku zavlečených nemocí, války, pirátství nebo hladomory.

Cancún

Cancún

Jméno Cancún, Cancum nebo Cankun se objeví až na mapách 18. století.

Ve 21. století je město považováno za populární překladiště kolumbijského kokainu a údajně je známé maloobchodním prodejem drog pro turisty a jako centrum praní špinavých peněz.

Cancún má tropické klima. Roční úhrn srážek se pohybuje kolem 1340 milimetrů, připadajících na 115 dní v roce. Nachází se v jedné z hurikánových oblastní v Karibiku. Ačkoli velké hurikány jsou vzácné, hurikány  Gilbert 1988 a Vilma v roce 2005 měly zničující následky.

Pláž v Cancúnu

Pláž v Cancúnu

Zajímavá místa v Cancúnu a jeho okolí

Cancún je také vstupní branou do Riviera Maya a na Yucatán, kde je mnoho archeologických nalezišť, jako je Chichen Itza, Tulum a Coba. Přímo ve městě můžete navštívit ruiny z doby mayské civilizace.

Západ slunce na pláži u města Cancún

Západ slunce na pláži u města Cancún

Je to prostě tropický ráj a je jednou z předních světových turistických destinací. To není žádným překvapením, když si uvědomíte kolik toho Cancun nabízí. Pokud hledáte místo se skvělým počasím, bohatým nočním životem, spooustou možností skvělého ubytování, je to místo, kde chcete být. Cancún má vše, co hledáte. Je zde druhý největší bariérový útes na světě, je ideálním místem pro potápění a šnorchlování.

Můžete si zajít na golf nebo si zahrát tenis.

Neocenitelné kouzlo mají také zdejší „bleší trhy“.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.2 hvězdy
    4.2 / 5 (5 )
  • 84%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

PŘÍJEMNÁ DOVOLENÁ PRO KAŽDÉHO

dne 2015-04-20 06:14:41

ÚŽASNÉ MÍSTO, HROZNĚ MOC VÝLETŮ V NABÍDCE CK I HOTELU. VEČER HROMADA MOŽNOSTÍ KAM VYRAZIT SE BAVIT, JEN POZOR NA TO,ŽE PITÍ JE TADY DOST DRAHÉ (NIC PRO ALKOHOLIKY :-d), DOPRAVA PO MĚSTĚ I OKOLÍ VYJDE HROZNĚ LEVNĚ S MÍSTNÍMI AUTOBUSY. NEJLEPŠÍ VÝLETY JSOU DO CHICHEN ITZA A NEBO XEL-HA. POZOR NA TAXIKÁŘE, NENECHTE SE JIMI OKRÁST, JSOU TO POTVORY STEJNĚ JAKO VŠUDE JINDE NA SVĚTĚ. JINAK JSOU TADY SUPER MILÍ LIDÉ, ČLOVĚK SE TADY MEZI NIMI CÍTÍ JAKO DOMA. SUPER JE, ŽE KDO CHCE ODPOČÍVAT V KLIDU, MŮŽE. KDO SE CHCE BAVIT, MŮŽE. KAŽDÝ SI TADY NAJDE TO CO HLEDÁ. VŠE NAVÍC V KULISÁCH TROPICKÉHO KARIBIKU COŽ JE PROSTĚ NĚCO CO BYCH PŘÁLA VIDĚT KAŽDÉMU. V CANCUNU SE NÁM MOC LÍBILO A JEN MĚ MRZÍ ŽE JSME TADY NEMOHLI STRÁVIT VÍCE ČASU, CHTĚLA JSEM ZAJET I NA DALŠÍ ATRAKCE, KTERÝCH JE TADY SPOUSTA.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Plážové letovisko

dne 2015-04-13 06:42:58

Cancun je docela velké město, což mě trošku překvapilo, protože jsem čekala klasické plážové letovisko ve stylu letovisek na Costa Brava ve Španělsku apod. Ale je tady opravdu celé velké město :o)
Cancun nás ale v konečném důsledku trošku zklamal. Jsou tady hezké pláže ale jinak tady není moc co dělat, jen vyjíždět na výlety po okolí. Je tady dost restaurací, barů a diskoték, ale pokud nehledáte na dovolené toto, tak to tady je trošku omezenější. Myslím si, že v Cancunu záleží především na jedné věci - na výběru hotelu. Tomu zde věnujte hodně času, protože to může znamenat rozdíl mezi zkaženou dovolenou a dovolenou skvělou. Mluvili jsme se spoustou lidí, kteří byli nadšení a z hotelu skoro nevycházeli, protože jim zajistil vše, co potřebovali. A pak jsme potkali několik lidí, kteří byli zklamaní z (ne)kvality služeb hotelu a ti zase z hotelu pořád někam utíkali pryč, ale tím, že v Cancunu není moc kam, tak to pro ně bylo docela blbé.
Pokud hledáte dovolenou na pláži, tak tady ale budete spokojení, protože pláže jsou zde překrásné, o tom není pochyb.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Super letovisko s sirokou nabidkou aktivit

dne 2015-02-04 11:11:48

Krasne bile plaze a cistoucka pruzracna voda v nadherne modrem mori, Cancun je skvely pro všechny vekove skupiny, každý si tady najde to sve. Je tady spousta restauraci, diskotek a nakupnich center, kde se da dobře nakoupit suvenýry i spoustu dalších věci. Jsou zde velice prijemni lide, ale je nutne si dat pozor na nektere prodejce, kteří člověka klidne budou chtit obrat při vymene penez a nebo vraceni drobnych. Dejte si pozor. Vyhoda Cancunu je, ze je tady opravdu hodne siroka nabídka vyletu - at uz za mexickými pamatkami (mayske chramy) a nebo na blizke ostrovy, za delfinami, spousta vodnich sportu, potapeni, snorchlovani, parasailing a hromada dalších. Proste zabavi se tady každý, přitom spousta lidi tady celou dovcu stravi na hotelu a nic z toho nevyuzije. Jaka skoda! :)Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Doporučuji

dne 2014-11-16 09:29:51

Pohodové letovisko, kde jsem se cítil trošku starý. Přišlo mi, že v barech jsou samí mlaďoši :-) Jezdili jsme skoro každý den do okolí autobusem za pár dolarů, zjistili jsme, že v Playa del Carmen se nám líbilo více, je to tam přirozenější, příjemnější. Cancún je spíše město s pláží, třebaže docela hezkou. V okolí jsou ale hezčí pláže, kde není tolik lidí a jsou přirozenější. Určitě jeďte na výlet za mayskými památkami, stojí to za to. Dá se tady dělat hromada různých věcí, nabídka je velmi široká a pestrá, vybere si každý. Jsou tady prima obchody i trhy (dejte si pozor, jestli vám zabalili opravdu to, co jste chtěli a co jste si zaplatili), restaurace a noční kluby. Myslím, že Cancún se dá doporučit všem lidem všech věkových i zájmových skupin.Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé letovisko

dne 2014-11-05 00:56:42

Cancun je skvělý! Je tady toho tolik jak se člověk může zabavit! Jeli jsme na několik výletů - ty sice na první pohled vypadají docela drahé, ale jsou včetně všech vstupů, jídla, občerstvení, prostě all inklusive. Nejvíce se nám líbil výlet The Pirates, výlet na Isla de Mujeres a Jungle tour, to bylo fakt super.

Jsou tady úplně parádní pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Výhoda je, že na rozdíl třeba od Asie jsou čisté a nejsou tady odpadky. Slyšel jsem, že někdy tady mívají problém s mořskými řasami nebo chaluhami nebo něčím takovým, prý po různých tropických bouřích to tady vyplaví moře. My měli štěstí, počasí bylo celou dobu krásné.

Dovolenou v Cancúnu jsme si moc užili a rádi se sem vrátíme, protože jsme vůbec nezkusili jet na výlet na nějaké majské památky a nebo do okolních letovisek na Playa de Carmen, které jsou prý super.Dovolená Cancún

Cancún je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Cancún či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Mexika, stačí kliknout sem a vybrat si :-)