Podnebí je tropické, na severu subtropické, ovlivněné nadmořskou výškou. Průměrné teploty v lednu 10°C (na severozápadě) až 25°C (na jihu), v červenci 20°C (na náhorních plošinách) až 30°C (na severozápadě). Roční srážky 100 mm (pouště na severozápadě) až 4000 mm (na jihu).

Velké rozdíly v nadmořské výšce působí, že v Mexiku jsou všechny druhy podnebí. Srážky jsou po celé zemi velmi rozdílné. Nejvíce dešťů je při Mexickém zálivu z východních pasátů (2500 mm), neméně je ve vnitrozemí a na Kalifornském poloostrově (280 mm). Celkový ráz podnebí je tropický, neboť zemí prochází obratník Raka.

Velikost území Mexika a především jeho členitost výrazně ovlivňují tamní klima. Mexiko můžeme rozdělit do tří klimatických pásem – horkého, mírného a chladného.

Horké pásmo (tierra caliente) zahrnuje území do výšky 900 m n.m. Patří sem pobřežní roviny, poloostrov Yucatán a nízko položené oblasti jižního Mexika. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 25°C a 27°C.

Do oblasti mírného pásma (tierra templada) lze zařadit oblasti od 900 m n.m. do 1800 m n.m. Tamní klima je mírné až teplé s průměrnými teplotami kolem 21°C.

Hlavní město Mexico City spolu s dalšími velkými centry se nacházejí v chladné oblasti (tierra fría) od 1800 m n.m. výše. Tady už průměrné roční teploty nedosahují ani 18°C. Vrcholky nejvyšších hor jsou celoročně pokryty sněhem. V Mexiku obecně prší málo. Při pobřeží a především na jihu země se ale s deštěm setkáte, a to hlavně v době od června do října. Pokud se vypravíte na dovolenou do nejznámějších turistických letovisek jako jsou Acapulco a Cancún, počítejte s vysokou vlhkostí vzduchu. Objevit se může i hurikán, a to hlavně na pobřeží Mexického zálivu koncem léta.

Aktuální teploty v Mexiku a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty v Mexiku

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Mexiku (Cancún). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky v Mexiku

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Mexiku (Cancún) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Mexiku

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Mexiku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Cancún.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Mexiku

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během dne v Mexiku (Cancún) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v hodinách.

 

 

Průměrná teplota moře v Mexiku

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Mexika (Cancún) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Mexiku

Mexiko je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do Mexika či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)