Podnebí je tropické, na severu subtropické, ovlivněné nadmořskou výškou. Průměrné teploty v lednu 10°C (na severozápadě) až 25°C (na jihu), v červenci 20°C (na náhorních plošinách) až 30°C (na severozápadě). Roční srážky 100 mm (pouště na severozápadě) až 4000 mm (na jihu).

Velké rozdíly v nadmořské výšce působí, že v Mexiku jsou všechny druhy podnebí. Srážky jsou po celé zemi velmi rozdílné. Nejvíce dešťů je při Mexickém zálivu z východních pasátů (2500 mm), neméně je ve vnitrozemí a na Kalifornském poloostrově (280 mm). Celkový ráz podnebí je tropický, neboť zemí prochází obratník Raka.

Velikost území Mexika a především jeho členitost výrazně ovlivňují tamní klima. Mexiko můžeme rozdělit do tří klimatických pásem – horkého, mírného a chladného.

Horké pásmo (tierra caliente) zahrnuje území do výšky 900 m n.m. Patří sem pobřežní roviny, poloostrov Yucatán a nízko položené oblasti jižního Mexika. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 25°C a 27°C.

Do oblasti mírného pásma (tierra templada) lze zařadit oblasti od 900 m n.m. do 1800 m n.m. Tamní klima je mírné až teplé s průměrnými teplotami kolem 21°C.

Hlavní město Mexico City spolu s dalšími velkými centry se nacházejí v chladné oblasti (tierra fría) od 1800 m n.m. výše. Tady už průměrné roční teploty nedosahují ani 18°C. Vrcholky nejvyšších hor jsou celoročně pokryty sněhem. V Mexiku obecně prší málo. Při pobřeží a především na jihu země se ale s deštěm setkáte, a to hlavně v době od června do října. Pokud se vypravíte na dovolenou do nejznámějších turistických letovisek jako jsou Acapulco a Cancún, počítejte s vysokou vlhkostí vzduchu. Objevit se může i hurikán, a to hlavně na pobřeží Mexického zálivu koncem léta.

Aktuální teploty v Mexiku a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty v Mexiku

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Mexiku (Cancún). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky v Mexiku

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Mexiku (Cancún) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Mexiku

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Mexiku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Cancún.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Mexiku

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během dne v Mexiku (Cancún) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v hodinách.

 

 

Průměrná teplota moře v Mexiku

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Mexika (Cancún) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Mexiku

Mexiko je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do Mexika či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)