Fauna Mexika

Zvířena Mexika čítá tisíce druhů, z nichž většinu tvoří hmyz. Velice nepříjemní jsou moskyti, přenášející malárii a žlutou zimnici.

V Mexiku nacházíme zvířata, žijící v obou částech amerického kontinentu. Ze Severní Ameriky pocházejí medvědi, vydry, jeleni a srnci, z Jižní pak jaguár, pásovec, mravenečník a množství opic. Žijí zde i dikobrazové, různí hlodavci a mnoho dalších savců jako například tapír.

Tapír

Tapír

Ze zvířat, která dovezli do Ameriky až Evropané, najdeme ve volné přírodě divoké potomky španělských koní.

Dále se v Mexiku vyskytuje mnoho obojživelníků a plazů. Největší nebezpečí představují četní a prudce jedovatí chřestýši. Z ptačí říše můžeme jmenovat zase řadu druhů, od maličkých kolibříků až po supy a orly. Nejznámějším mexickým ptákem je však patrně krocan, divoký předek dnes po celém světě rozšířeného krocana domácího.

Sviňucha kalifornská

Sviňucha kalifornská

Střed země se vyznačuje zejména chovem skotu, prasat, koní, koz a ovcí. Při pobřeží s Mexickým zálivem se loví zejména krabi a langusty, ve vodách Tichého oceánu krabi a ústřice. Ve vodách severní části Kalifornského zálivu žije kriticky ohrožená sviňucha kalifornská.

Flóra Mexika

Rostlinstvo je rozděleno podle podnebí. V teplém pásmu (do 600 m) pobřežních nížin a na Yucatánu roste tropické rostlinstvo. Ve výši 600 až 1800 m se pěstuje kávovník, rýže, tabák, kukuřice a pšenice. V chladném pásmu se suchým podnebím (nad 1800 m) jsou stepi a pastviny, rostou zde kaktusy a agáve.

Batáty - sladké brambory

Batáty – sladké brambory

V oblastech menší nadmořské výšky se pěstují sladké brambory (batáty). Nejrozšířenější obilninou je kukuřice. Na plantážích se pěstují banány, ananasy, cukrová třtina, kakaovník, vanilka bavlník, sisasové konopí, kaučukovník, mnoho druhů zeleniny a tabák.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Mexiku

Klikněte pro zobrazení nabídky Mexiko: zájezdy nebo Mexiko: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Mexika!