K dopravě v Mexiku lze využít taxíků nebo mikrobusů. V Cancúnu fungují okružní autobusy, které s frekvencí cca 5 – 10 min objíždí trasu hotelová zóna a centrum Cancúnu. Doprava především v Mexico City je velmi rušná a je na místě být velmi opatrný.

Bezpečnost cestování v hlavním městě MHD, ale také taxi se v posledních letech velmi zhoršila. Relativně nejbezpečnější je objednání radiotaxi. Na letištích a autobusových stanicích se nachází stánky předplacených „taxi autorizado“, které jsou bezpečnějsí, bohužel však mnohem dražší.

Doprava v Mexiku (Acapulco) Doprava v Mexiku (Acapulco)

© Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Z důvodu omezení automobilového provozu v hlavním městě Mexiku je zde zaveden systém zvaný „Hoy no circula“ (Dnes nejezdí), což znamená, že podle koncového čísla SPZ jeden den v týdnu automobil zůstává odstavený mimo provoz. Toto opatření se vztahuje i na automobily cizích SPZ. Dejte si na toto veliký pozor, protože pro turisty se jedná o velice matoucí záležitost a budete-li si v Mexiku půjčovat automobil, může se snadno stát, že toto nařízení poručíte a zaplatíte pokutu.

Půjčení auta v Mexiku

K zapůjčení automobilu v Mexiku je nutno předložit mezinárodní řidičský průkaz a kreditní kartu. Cestovat lze po placených či neplacených dálnicích (značeny ”CUOTA” a ”LIBRE”). Poplatky za užití dálnic jsou poměrně vysoké, neplacené dálnice jsou však ve špatném technickém stavu a někdy na nich dochází k přepadávání. Nedoporučuje se cestovat na těchto dálnicích v noci. Při řízení motorových vozidel v Mexiku buďte maximální opatrní, místní styl je velmi neukázněný.

Naopak cestování dálkovými autobusy lze doporučit, jsou na dobré úrovni a bezpečné. Stopování se nedoporučuje. V Mexiku není absolutní přednost chodců a při přecházení silnice i na semaforem řízené křižovatce je nutná opatrnost.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Mexiku

Mexiko je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do Mexika či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)