Ek Balam znamená v mayštině „černý jaguár“, nebo „jasná hvězda jaguár“. Je to archeologické místo v obci Temozón na Yucatánu. Patří  k mayské civilizaci. Ve své době to bylo velké a prosperující město.

Ek Balam

Ek Balam

Ek Balam prozkoumal nejprve vlivný archeolog Désiré Charnay na konci 19. století. Vykopávky zde však prováděli Bill Ringle a George III Bey až o sto let později.

My zde dnes můžeme obdivovat hřiště na míčovou hru – pelotu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Ek Balam je lepší než Chichen Itza, ale ne tak hezký (je stále v rekonstrukci)

dne 2014-12-06 13:58:13

Po výletu do Chichen Itza jsme jeli na výlet do Ek Balam z Playa del Carmen, protože nám to doporučil delegát a ostatní hosti v hotelu, se kterými jsme se bavili a kteří tady už byli. Bylo to SUPER!

Tyhle mayské ruiny jsou fakt hezké a je tady klid, protože se tady pořád ještě pracuje a obnoveno je asi jen 40% areálu.

Co se nám líbilo bylo to, že se tady dá lézt a sahat na všechny stavby, což je velký zážitek, když si člověk uvědomí, jak staré jsou. Vemte si ale pořádné boty, jsou to docela prudké výstupy.

Vemte si taky dost vody a hlavně repelent, který tady opravdu využijete! Po cestě jsme navštívili ještě i mayskou vesnici a ta byla taky moc zajímavá

Upřímně - Chichen itza je určitě hezčí, ale jsou tam šílené davy, hromada otravných prodejců a nemůžete tam vylézt na žádnou pyramidu, což je velká škoda. Z toho důvodu se nám víc líbilo v Ek Balam, ale je pravda, že vidět Chichen Itza je povinnost.Dovolená Ek Balam

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Ek Balam? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Ek Balam nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Mexika, nebudete litovat!