V Mayském jazyce slovo Mayakoba znamená „město na vodě“. Někteří návštěvníci tvrdí, že je město Mayakoba Benátkami Mexika.

Výstavba turistického střediska zde byla dokončena v roce 2008. Mexická vláda si od této destinace slibuje, že nebude tak přeplněná jako Cancún. Byla plánována jako luxusní resort.

Mnohé ze zdejších ubytovacích zařízení jsou přímo na vodě a hosté se sem přepravují vodním taxi.

Mayakoba Mayakoba

© CurtCo Robb Media, LLC, www.robbreport.com

Nejlepší ubytování v letovisku Mayakoba

Resort Fairmont má  401 pokojů s výhledem na lagunu, písečné duny a tyrkysové vody Karibiku.

Resort Rosewood nabízí 128 pokojů, všechny na vodě s vlastním bazénem, ​​ soukromou zahradou a venkovní sprchou.

Resort Banyan Tree přináší trochu „Asie do Ameriky“ s jejích 136 chatkami z banánových listů, kdy všechny mají vlastní bazén s prostornou terasou, venkovní jacuzzi a meditačním prostorem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

DOKONALOST má jméno Mayakoba :-)

dne 2015-03-23 07:52:10

V rámci pracovní cesty do Mexika jsem měl možnost 3 dny strávit v superluxusním resortu Rosewood Mayakoba v letovisku Mayakoba, které leží pár kilometrů od Playa del Carmen. Samotné Playa del Carmen je prima letovisko samo o sobě, s krásnými plážemi, spoustou výletů jak do vnitrozemí tak třeba i na ostrov Cozumel, jsou tady nějaké obchody, restaurace, pár barů... Prostě pohoda. Mayakoba je proti tomu uzavřený komplex několika málo hotelů, které dohromady vytváří uzavřenou oblast, která je něco jako turistická rezervace. Jakmile sem jednou vstoupíte, jste v úplně jiném světě, který žije svým vlastním životem. VŠECHNO je tady dotažené do naprosté dokonalosti. Úžasné zahrady, dokonalé ubytování v bungalovech či krásně zařízených hotelových pokojích, zcela profesionální služby obsluhy, vynikající kuchyně, nádherné a denně udržované pláže, množství krásných bazénů, všude okolo úžasná zeleň, spousta decentní a elegantní výzdoby... mohl bych pokračovat do nekonečna. Tenhle resort je prostě synonymem dokonalých služeb pro turisty od A do Z. Z hotelu není žádný důvod vycházet a věřím, že drtivá většina lidí to ani nemá v úmyslu, protože tady se člověk prostě cítí skvěle.
Druhá strana mince je jen a pouze jedna - za vše výše uvedené se v Mayakoba platí a platí se za to HODNĚ. Ceny ubytování tady jsou rakety, které si většina lidí jako já nemůže dovolit. Nebýt tady pracovně, tak bych se sem taky nikdy nepodíval, ale byl to životní zážitek, takže jsem za něj moc rád, třebaže byl krátký.
Pokud budete moct vyrazit na dovolenou právě sem, vůbec neváhejte!Dovolená Mayakoba

Klikněte pro zobrazení nabídky Mayakoba: zájezdy nebo Mayakoba: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Mayakoba!