Maledivská kuchyně je velice chudá na vitamíny a převážně bezmasá. Základem domorodého jidelníčku jsou převážně čerstvé ryby a rýže.

Tradiční maledivská jídla jsou velice pikantní a kořeněná, jelikož se zde používají prvky indické kuchyně. Nejčastěji používaným kořením je kari a velice se turistům doporučuje vyzkoušet zdejší rybí polévku či karí z rybího masa.

Mořské plody (humři) jsou oblíbenou pochoutkou na Maledivách

Mořské plody (humři) jsou oblíbenou pochoutkou na Maledivách

Rybu si na Maledivách můžete dát na tisíc způsobu a to jak smaženou, pečenou, uzenou, grilovanou nebo vařenou. V široké nabídce také naleznete kalamáry, ktevetky a chobotnice nejčastěji opékané na grilu. Jako příloha k hlavním pokrmům se podává rýže nebo chléb.

Pokrmy se rozlišují na krátká jídla (short eats) která jsou zastoupená různymi sladkostni a dezerty. K nejoblíbenějším dezertům patří tzv. Hedhikaa, což jsou rozmanité mini cukrovinky či dortíky, které jsou známé svojí sladkostí a sytostí. Dále patří k tradičním krátkým pokrmům kuličky z listového těsta plněné rybí náplní, pikantní rybí koláčky, sladký vaječný krém či kokosové mléko s růžovým pudinkem. K oblíbeným ovocným druhům krátkých jídel patří mango, kokosové ořechy, mini banány, ananas a chlebovník, vše servírované na drobné kousky.

Ovoci na Maledivách kralují oblíbené rambutany (červené)

Ovoci na Maledivách kralují oblíbené rambutany (červené)

Dalším druhem pokrmů jsou dlouhá jídla (long eats), které představují různě připravené ryby – hlavní jídlo podávané s ryží či místním chlebem nazývaným „roshi„. Po hlavním jídle mnoho obyvatel Malediv žvýká betelové listy v kombinaci s arekovými ořechy, hřebíčkem a citrónovou pastou, vše smaženo v oleji.

Stravování v restauraci patří k nejdražším záležitostem v celé Jižní Asii, což je ovlivněno dovozem všech surovin z ciziny. V hotelových restauracích je zastoupena převážně kombinace italské, francouzské, středomořské, čínské a arabské kuchyně. Maledivské speciality se podávají pouze minimálně.

Nejoblíbenějším nápojem na Maledivách je čaj. Standartním typem je černý čaj, který se pije velice sladký s plátkem citrónu a v některých čajovnách (tea shopech) Vám mohou také nabídnou mléko v prášku pro zjemnění chuti.

Drink či koktejl nesmí chybět

Drink či koktejl nesmí chybět

Tradičním nápojem je tzv. Raa neboli míza z kokosové palmy (delikátní tekutika s lahodnou chutí), který se získává z kmene kokosové palmy, ale pouze v místech, kde rostou kokosové ořechy.

Pro místní obyvatele je přísně zakázano komzumovat či se jen dotýkat alkoholických nápojů. Proto v hotelových barech můžou alkoholické nápoje podávat či míchat pouze cizinci (např.z Indie).

K pití, či čištění zubů je turistům doporučováno vždy používat balenou vodu, neboť ta z kohoutku je velice znečištěná a může způsobit vážné zdravotní potíže.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Ještě jste nebyli na dovolené na Maledivách a nebo se na Maledivy chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Maledivy nabízí. Nebudete litovat!