Pevnost Cornwallis je jedna z nejzachovalejších a největších pevností v Malajsii. Původní pevnost byla postavena ve městě Georgetown ze dřeva a v letech 1808 – 1810 dostala dnešní kamennou podobu. Nakonec spíše než k obraně sloužila jako adminstrativní centrum.

Nachází se v místě, kde se vylodil kapitán Light, když v roce 1786 přistál na tehdy neobydleném ostrově Pulau Penang. Dnes už stojí jen obvodové zdi, mezi nimiž se rozprostírá park.

Pevnost Cornwallis Pevnost Cornwallis

© KeongDaGreat / Shutterstock.com

Co nabízí Pevnost Cornwallis

Na hradbách jsou dosud umístěna děla, která byla v minulosti ukořistěna pirátům. Jedno z děl – Seri Rambai – bylo vyrobeno již v roce 1603 a bylo v majetku johorského sultána. Potom nějakou dobu střídalo majitele, až se přes selangorského sultána dělo dostalo do rukou pirátů, aby nakonec skončilo v pevnosti. Podle pověsti se položením květin k dělu Seri Rambai splní bezdětným ženám jejich touha po dítěti.

V roce 1799 zde byla postavena kaple, ve které byl ještě tentýž rok prvním sezdaným párem John Timmers a Martina Rozells, vdova po kapitánu Lightovi.

V pevnosti Cornwallis V pevnosti Cornwallis

© Alan Tan Photography / Shutterstock.com

O tři roky později byl v severovýchodním rohu pevnosti postaven maják, který je po mysu Rachado v Tanjung Tuan v Melace druhým nejstarším majákem v Malajsii. Původně byl pojmenovaný Fort Point Lighthouse, ovšem při rekonstrukci v roce 1914 a 1925 byl přejmenován na Penang Harbour Lighthouse.

Tvrdí se, že tento maják je jediným majákem v Malajsii, jež byl postaven ve tvaru stožáru a je také jediným, který neslouží k navigaci lodí. Pro pevnost Cornwallis má velký význam, je to jedno z jejích nejzajímavějších zákoutí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pevnost Cornwallis

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Malajsie a zajímá-li vás přímo destinace Pevnost Cornwallis, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!