Kelangtan je jedním z malajských federativních států. Pro návštěvníky zajímavý svou vitální kulturou a nezapomenutelnou krásou. Jeho pobřeží je člověkem téměř nedotčené, se spoustou romantických zákoutí a krásných pláží.

Kelantan pokrývá severní pobřeží malajského polostrova (pokrývá 14931 km2). Hlavním městem je Kota Bharu, které je známé svým obrovským čtyřpodlažním trhem. Město se stalo hlavní branou Kelantanu, tedy státu, kterému se přezdívá „Země blesku“. Cesta letadlem sem z Kuala Lumpur trvá přibližně 40 min.

Mapa státu Kelantan Mapa státu Kelantan

© Wonderful Malaysia, www.wonderfulmalaysia.com

Téměř celé území Kelantanu pokrývají tropické lesy. Na severovýchodě se rozkládá národní park Taman Negara. Milovníci historie budou obdivovat exponáty zdejších muzeí. Nedaleko hlavního města leží překrásné pláže.

Kelantan je centrem původní malajské kultury a řemesel. Typická je výroba batikovaných látek a draků. Kelantan patří k výrazně islámským státům. Je nejchudší na celém malajském poloostrově. V okolí řeky Sungai Kelantan se pěstuje rýže, na které je ekonomika státu silně závislá. Významnou roli hraje také rybolov, produkce kaučuku a pěstování tabáku. Provincie byla dříve thajským územím, a tak se zde návštěvníci mohou setkat se silnými thajskými vlivy, zejména v architektuře a kulinářství.

Historie státu Kelantan

Na tomto území žili lidé již v pravěku, o čemž svědčí archeologické nálezy z Gua Mustang a Gua Cha. Kelantan byl nejdříve pod nadvládou Sumaterské říše a později Siamu. V 15. století byl spravován sultanátem Melaka. Po zániku sultanátu byla oblast (v 17. století) pod vlivem státu Johor. O sto let později zde svůj vliv uplatňoval stát Terengganu.

V roce 1948 se stal součástí Malajské federace.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kelantan

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Kelantan? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Kelantan nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Malajsie, nebudete litovat!