Kota Bharu je město ležící na severovýchodě malajského poloostrova a je branou do Thajska. Je to hlavní město malajského státu Kelantan.

Zdá se, že je podobné jiným malajským městům, ale to jen na první pohled. Při bližším zkoumání zjistíte, že město oplývá opravdu bohatou malajskou kulturou, královskými paláci a trhy. Objevíte zde i několik muzeí.

Kota Bharu

Kota Bharu

Symbolem města se stala Padang Merdeka – Náměstí nezávislosti a pak také velmi turisticky oblíbené centrální tržiště Siti Khadijah.

Muzeu Islam zhlédnete sbírku fotografií a uměleckých předmětů, vztahujících se k historii provincie.

Královské muzeum Istata Batu zase zprostředkuje pohled do soukromí sultánů. Uvidíte například sbírku sultánových klobouků.

Centrální tržiště Siti Khadijah v Kota Bharu Centrální tržiště Siti Khadijah v Kota Bharu

© udeyismail / Shutterstock.com

Muzeum Negeri Kalantan naskytne pohled do historie a kultury státu Kelantan.

Kulturní centrum Gelanggang Seni vám dá nahlédnout do tradičních řemesel a můžete zde také pozorovat řemeslníky při práci.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kota Bharu

Láká vás Kota Bharu? Hledáte-li zájezdy do destinace Kota Bharu, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Kota Bharu, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.