Terengganu je jeden z federativních států Malajsie. Ohromí vás kilometry neobyčejně krásných bílých pláží s křišťálovou vodou, panenská příroda, nádherné vodopády. Na ostrovech ve státě Terengganu na vás dýchne romantika a tato nádherná místa vás zcela okouzlí. Budete nadšení také místní kulturou a lidovým uměním, které se dědí z generace na generaci.

Plánek státu Terengganu

Plánek státu Terengganu

Terengganu zabírá 12805 km2 plochy. Žije zde více jak 586 tisíc obyvatel, zejména muslimských. Největším lákadlem pro turisty je krásné, 225 kilometrů dlouhé, pobřeží. Patří k němu i přilehlé ostrůvky jako například Pulau Perhentian, Pulau Lang Tengah, Pulau Duyung a Kapas.

Zdejší populaci tvoří zejména Malajci, kteří si vytvořili svůj vlastní dialekt. Je pro zbytek země téměř nesrozumitelný.

Hlavním městem státu je Kuala Terengganu.

Pláže v Terengganu

Pláže v Terengganu

Přestože byla oblast Terenggau po vzniku Melaky jejím vazalem, udržela si poměrně velkou nezávislost a pilně obchodovala se Siamem a Čínou. Stát Terenggau byl formálně uznán v roce 1724. Prvním sultánem se stal mladší bratr sultána z Johoru, což mělo kladný vliv na dobré vztahy mezi oběma státy. Vydržely až do 19. století, kdy se Terenggan dostal do područí Siamu. V roce 1909 byl smlouvou mezi Británií a Siamem předán pod správu Velké Británie. A v roce 1948 se stal součástí Malajské federace.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Terengganu

Terengganu je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Terengganu či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Malajsie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)