Hlavním městem malajského státu Terengganu je Kuala Terengganu, původně rybářská vesnice. Dodnes se v okolí hlavního města staví typické dřevěné lodě.

Kuala Terengganu je v současnosti bohatá metropole, jejíž bohatství pramení zejména ze zdrojů ropy v okolí. Její těžba zatím nijak podstatně neovlivnila a nepoškodila krásu pobřeží a nemá vliv ani na ekologii.

Kuala Terengganu

Kuala Terengganu

Prozatím jsou zdejší pláže oblíbeným místem pro kladení želvích vajec. To bývá od května do září místní turistickou atrakcí. Hnízdiště patří k největším na světě a jsou předmětem přísné ochrany státu.

V Terengganu určitě zavítejte na centrální tržnici Pasar Layang. Naleznete širokou nabídku netradičních výrobků a potravin. Z místních atrakcí se doporučuje návštěva čínské čtvrti se značným množstvím obchůdků a restaurací. Doporučuje se projít úzkými uličkami a zajít do čínského chrámu.

Mešita Cristal v Kuala Terengganu

Mešita Cristal v Kuala Terengganu

Zvenku si prohlédněte sultánův palác Istana Maziah, který je bohužel pro veřejnost uzavřen. V blízkosti paláce uvidíte mešitu Zainal Aidin Mosque. Oblíbeným místem k večerním procházkám je městská pláž Pantai Batu Buruk.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%



Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!



Dovolená Kuala Terengganu

Zaujal vás náš článek o destinaci Kuala Terengganu v Malajsii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Kuala Terengganu nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Malajsii je skvělá volba!