Národní park Taman Negara zabírá plochu 4343 km2 a zasahuje až do provincií Pahang a Terengganu. Tato obrovské území nížinného pralesa, který je lidskou rukou téměř nezasažen, je domovem divokých a ohrožených zvířat.

Canopy walkway v NP Taman Negara Canopy walkway v NP Taman Negara

© faberfoto-it / Shutterstock.com

Žijí zde tygři, levharti, sloni i tapíři. Počty zvířat jsou však malé a pro návštěvníky téměř nepozorovatelné. K vidění je zde naopak mnoho druhů exotických hadů, opic, různých ještěrů, ptáků i hmyzu.

Prales v NP Taman Negara je považován za nejstarší na světě. Jeho existence se odhaduje na 130 milionů let. Prales nebyl zasažen ledovou dobou ani vulkanickou nebo jinou geologickou činností.

Národní park Taman Negara Národní park Taman Negara

© Národní park Taman Negara

Největší atrakcí parku je Canopy Walkway – procházka v korunách stromů. Zájmeci se mohou projít ve výšce až 25 metrů nad zemí, mezi korunami obrovských pralesních stromů a pozorovat život pralesa z výšky. Délka procházky je přibližně 800 metrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Taman Negara

Dovolená Národní park Taman Negara je dobrou volbou pro každého, koho láká Malajsie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Taman Negara a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!