Malajský stát Sabah se může pochlubit krásnou přírodou, plážemi, korálovými útesy a jedinečnou faunou a florou. Nachází se zde, stejně jako v Sarawaku, velké množství přírodních rezervací a národních parků, mezi které se řadí i národní park Kinabalu.

Kinabalu je prvním národním parkem v provincii Sabah. Rozléhá se na ploše 75400 hektarů a leží nedaleko Kota Kinabalu, hlavního města státu Sabah. Byl založen v roce 1964 a v roce 2000 byl zapsán do seznamu UNESCO.

Národní park Kinabalu

Národní park Kinabalu

Dominantou parku je hora Kinabalu, vysoká 4095 metrů. Zajímavostí je, že každým rokem vyroste o 5 milimetrů. Výstup na Kinabalu patří mezi snadné, nepotřebujete k němu žádné horolezecké zkušenosti. Stačí jen odhodlání a nepromokavé teplé oblečení. I z tohoto důvodu ročně horu navštěvují tisíce turistů nejrůznějšího věku a fyzické zdatnosti. Součástí národního parku je i víkendové středisko Pociny Hot Springs s termálními prameny.

Výhled z Mt. Kinabalu

Výhled z Mt. Kinabalu

V parku napočítáte 5 tisíc druhů rostlin, tisíc druhů orchidejí, 621 druhů kapradin, 29 druhů rododendronů. Žije zde i velké množství zvěře. Najdete tu 90 nížinných druhů savců a 22 druhů horských savců. Dále pak 21 druhů netopýrů, 326 druhů ptáků, 62 druhů žab, 850 druhů motýlů.

Hlavním lákadlem je hora Kinabalu. Přitahuje množství horolezců z celého světa a je také místem každoročního setkání Mount Kinabalu Internationl Climbathon.

Výhled na Mount Kinabalu z rýžových polí

Výhled na Mount Kinabalu z rýžových polí

V okolí národního parku Kabalu se nachází velké množství přírodních zajímavostí. V Kinabalu Natural History Gallery se návštěvníci seznámí s různorodými možnostmi parku formou fascinující výstavy flóry, fauny a geologických zvláštností. Videoprezentace jsou promítány denně v návštěvnickém centru v Liwagu. Asi půl hodiny od Kinabalu Park se nachází Hot Springs. Leží 400 metrů nad mořem. Poskytují tu horké sirné koupele s léčebnými účinky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Kinabalu

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Národní park Kinabalu? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Národní park Kinabalu nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Malajsie, nebudete litovat!