Národní park Bako je nejstarší národní park ve státě Sarawak. Leží asi 37 kilometrů severovýchodně od hlavního města Kuching, mezi řekami Arawak a Bako. Byl založen v roce 1957 a zabírá plochu 27,27 km2.

Park má fascinující ekosystém. Chlubí se spoustou zajímavých turistických stezek, nádhernou vegetací a krásnými plážemi. Je známý zejména výskytem opic kahau nosatých. Ty žijí pouze na ostrově Borneo.

Kahau nosatý (nosál) v Národním parku Bako

Kahau nosatý (nosál) v Národním parku Bako

Vyrůstá zde asi 120 druhů masožravých rostlin – láčkovek. Většinou rostou ve vlhké lesní půdě, ale mohou růst i jako epifory na stromech. Láčkovky jsou považovány za královny masožravých rostlin.

Jestliže se chystáte na vícedenní výlet, je vhodné zajistit si předem ubytování. K dispozici jsou i průvodci. Můžete navštívit i vesnice domorodých kmenů Dajáků.

Národní park Bako

Národní park Bako

Bako je asi nejzajímavější park v okolí Kuching. Většina návštěvníků sem míří hlavně kvůli džungli a její fauně a flóře. Značené turistické cesty často končí na liduprázdných plážích.

Návštěvu parku Bako opravdu vřele doporučuji, zvlášť pokud máte rádi přírodu a procházky! Navíc je snadno dostupný, takže jeho návštěvě obvykle nestojí nic v cestě 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Bako

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Malajsie a zajímá-li vás přímo destinace Národní park Bako, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!