Kuching je hlavní a nejvíce zalidněné město státu Sarawak na ostrově Borneo, s rozlohou 1863 km2. Svůj název získal podle řeky Kuching River.

Kuching se může pyšnit několika zajímavými místy, které stojí za aspoň krátkou návštěvu. Město však v pohodě projdete i během jediného dne, určitě ale doporučuji zde přespat a jeden večer strávit procházkou po místním nábřeží s množstvím obchůdků, restaurací a barů, kde můžete strávit příjemný večer.

Kuching

Kuching

V Kuchingu pak není problém ani nakoupit prakticky jakékoli zboží. Město je dobře zásobeno a najdete zde bezpočet obchodů se vším možným. Je to tak i vhodné místo pro doplnění zásob během cest.

V ulicích Kuchingu V ulicích Kuchingu

© Fabio Lamanna / Shutterstock.com

Zajímavá místa města Kuching

The Astana

The Astana je bývalý palác bílých rádžů a v současné době oficiální místo guvernéra Sarawak.

Palác The Astana ve městě Kuching

Palác The Astana ve městě Kuching

Fort Margherita

Fort Margherita je bílá pevnost, pojmenovaná po ženě Charlese Brooka Margheritě. Pevnost byla postavena v roce 1879 aby střežila přístup do zdejšího přístavu. Dnes tu najdete policejní muzeum, zahradu s orchidejemi a chrám Tua Kong.

Fort Margherita v Kuchingu

Fort Margherita v Kuchingu

Kuching Waterfront

Kuching Waterfront tvoří přibližně kilometr dlouhá promenáda podél cesty. Táhne se od hlavního hotelu do obchodního srdce města, do jeho centra. Nábřeží je poseté stánky s občerstvením, restauracemi a lavičkam. Nabízí krásný výhled na Astana, Forth Margherita a New Sarawak. Nábřeží má také rozhlednu, divadlo pod širým nebem a hudební fontány.

Kuching Waterfront

Kuching Waterfront

Místní trhy

V nejstarší ulici v Kuchingu spatříte hlavní bazar a řadu čínských obchodů z 19. století, umístěných podél Kuching Waterfront, s výhledem na řeku Sawarah. V ulici je největší koncentrace řemeslných obchodů a obchodů se starožitnostmi. Hlavní bazar je také součástí starého města Kuching a zahrnuje navíc Carpenter Street a Indie Street.

Muzeum Sarawak

Zajímavým zážitkem může být návštěva Muzea Sarawak, jednoho z nejzajímavějších muzeí v jihovýchodní Asii. Ve starém křídle muzea jsou vystavena vycpaná zvířata, v novém křídle poznáte expozice věnované sarawakským domorodým kmenům. Muzem zahrnuje také sbírku tradičních hudebních nástrojů. V okolí se rozkládá příjemný park, s památníkem padlým hrdinům.

Muzeum Sarawak města Kuching Muzeum Sarawak města Kuching

© Elena Mirage / Shutterstock.com

Muzeum Islam Sarawak

Muzeum Islam Sarawak je věnováno malajskému islámskému dědictví.

Chrámy v Kuchingu

V Kuching zaznamenáte také mnoho chrámů. Nejstaršími budovami ve městě jsou Tua Pek Kong, Hindu Temple, Sikh Temple nebo indická mešita. Nachází se tu také římsko-katolická katedrála.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kuching

Dovolená Kuching je dobrou volbou pro každého, koho láká Malajsie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Kuching a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!