Národní park Kubah je vlastně masivní pískovcový hřbet se třemi horskými vrcholy – 911 m vysoký Gunung Serapi a mírně menší Gunung Selang a Gunung Sendok, které jsou jasně viditelné přímo z hlavního města státu Sarawak, města Kuching, konkrétně z Kuching Waterfront. Nachází se pouze 22 km od města Kuching.

Národní park Kubah

Národní park Kubah

Kubah není jen nejviditelnějším, ale také jedním z nejvíce přístupných národních parků státu Sarawak. Veřejnosti byl poprvé otevřen v roce 1995.

Zabírá poměrně malé území, pouhých 22,2 km2, pokrytých hlavně smíšeným dipterocarpovým lesem. Narazíte zde na křišťálově čisté potoky a říčky, malé vodopády a několik míst vhodných ke koupání.

Plánek tras národního parku Kubah

Plánek tras národního parku Kubah

Parkem vede šest turistických stezek, na kterých můžete obdivovat vzácné kapradiny, divoké orchideje, ale hlavně 93 druhů různých palem. Koncentrace tolika druhů palem na tak malém prostoru je největší na světě.

Zvířata na stezkách moc neuvídíte, protože jsou velmi plachá a žijí hluboko v džungli.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Kubah

Klikněte pro zobrazení nabídky Národní park Kubah: zájezdy nebo Národní park Kubah: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Národní park Kubah!