Národní park Batang Ai je součástí regionu největší nadnárodní chráněné oblasti pro zachování tropického deštného pralesa. Leží si 250 km od města Kuching a rozkládá se na ploše 240 km2, v povodí řeky Batang Ai. Sousedí s Lanjak-Entimau Wildlife Sanctary v Malajsii a Bentuang-Karimum National Park v Indonésii. Dohromady pokrývají tyto oblasti 10 tisíc km2 a tvoří útočiště pro jednu z mála životaschopných populací orangutanů na Borneu. Odhaduje se, že zde žije více než 1000 těchto zvířat.

Orangutan obývající Národní park Batang Ai

Orangutan obývající Národní park Batang Ai

Pro návštěvníky je otevřená pouze část národního parku Batang Ai, především kvůli ochraně zvířat. V parku není žádné informační centrum a nedá se tu ani přespat.

Tradiční lodě v Národním parku Batang Ai

Tradiční lodě v Národním parku Batang Ai

Uvnitř parku je umělé jezero Sarawak, které se táhne až k Skrang, Lemanak, Engkari a údolí Ai. Toto umělé jezero působí jako přehrada a slouží k výrobě elektřiny pro stát Sarawak.

Pro ty, kdo by se chtěli dozvědět více o životě místních kmenů se mohou po několika naučných stezkách dostat smíšeným lesem až ke starým pohřebištím.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Batang Ai

Láká vás Národní park Batang Ai? Hledáte-li zájezdy do destinace Národní park Batang Ai, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Národní park Batang Ai, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.