Hlavní město ostrova Isla de la Juventud se nazývá Nueva Gerona a bylo založeno roku 1830. Prozatím zaostává za stejně velkými městy na „pevnině“ (tedy na samotném ostrově Kuba) a po mnoho let sloužilo jako místo, kam se „uklízeli“ politicky nepohodlní buřiči. Právě zde, v předměstské čtvrti Reparto Chacón, se totiž nachází nejpozoruhodnější stavba celého ostrova – pětipodlažní komplex vězení Presidio Modelo.

Město leží blízko pobřeží, v severovýchodní části ostrova Isla de la Juventud, mezi pohořím Sierra de las Casas a Sierra de Caballos a protéká jím splavná řeka Río Las Casas.

Nueva Gerona Nueva Gerona

© Carapachbey, http://carapachibey.blogspot.cz

Co Nueva Gerona nabízí

Většinu zajímavých míst ostrova Isla de la Juventud najdete poblíž hlavního města Nueva Gerona. Za zmínku stojí třeba Finca El Abra. Původně hacienda na farmě, která se stala od roku 1869 vězením pro vůdce bojů za nezávislost José Martího. Dnes tam najdete muzeum. Z Nueva Gerony sem dojdete delší procházkou i pěšky.

Přímo v Nueva Gerona můžete navštívit Muzeum historie a pěkná je také část hlavní pěší třídy Calle Martí, kterou lemují domky z koloniálního období.

Pokud chcete vidět, jak vypadá život místních po setmění, pak si návštěvu Nueva Gerony naplánujte tak, abyste tady strávili sobotní večer, kdy se koná diskotéka pod širým nebem, na kterou se sjíždí Kubánci z širokého okolí. Vstupné je lidové a zážitek je to veliký.

Pláže poblíž města

Kromě těchto zajímavostí naleznete v blízkosti Nueva Gerony také pěkné pláže. Nejblíže je Playa Punta Piedra. O něco dále je hezčí Playa Paraiso a zhruba 6 km od Nueva Gerona je pak ještě Playa Bibijagua s černým pískem, na kterou se dá dostat i autobusovou dopravou.

Jak se do Nueva Gerona dostanete

Mezi Havanou a Nueva Geronou funguje letecká doprava. Letadla ovšem bývají poměrně dost vytížená, takže je potřeba si letenky rezervovat s dostatečným předstihem!

S dalším větším městem La Fé (někde se můžete setkat také s názvem Santa Fé) je Nueva Gerona spojena rychlostní komunikací.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Nueva Gerona

Dovolená v destinaci Nueva Gerona? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Kubu a vyberte si ze všech dostupných možností!