Pokud budete trávit svou dovolenou ve Varaderu, můžete navštívit skalní jeskyni Cueva de Ambrosio, kde uvidíte kresby původních indiánských obyvatel ještě z předkolumbovského období a další kresby z pozdějšího období, které již pravděpodobně nejsou výtvorem indiánů, ale uprchlých otroků, kteří se zde ukrývali. Dnes už se v jeskyni ukrývají jen netopýři a je jich tady opravdu spousta! Kdo se jich bojí, asi by si měl tuto atrakci raději odpustit 🙂

Objevení jeskyně Cueva de Ambrosio

Jeskyně, kterou objevili 27. srpna roku 1961 Manuel Rivero de la Calle a Mario Orlando Perez Pariente, je dlouhá zhruba 300 metrů, má 5 vzájemně propojených galerií a je jedním z 15 archeologických nalezišť poloostrova.

Cueva de Ambrosio

Cueva de Ambrosio

V černo-červených malbách můžete vidět, mimo obrazy postav, také soustředné kruhy, které byly zřejmě určitou formou slunečního kalendáře a jsou podobné těm, které se nacházejí v jeskyni Cueva de la Punta del Este na Isla de la Juventud. 47 indiánských piktogramů, které se v jeskyni nacházejí, patří mezi velmi významné nejen z hlediska Kuby, ale i celého Karibiku a není tak divu, že v roce 1979 byla jeskyně zařazena na seznam místních památek.

Asi nejzajímavější z 5 galerií, které v jeskyni Cueva de Abmrosio uvidíte, je galerie světlíků, která má v horní části otvory, kudy pronikají sluneční paprsky. Kombinace světla a stínů spolu s malbami vytváří opravdu magický efekt.

Jak se k jeskyni Cueva de Ambrosio dostat

Jeskyně je součástí ekologické rezervace Varahicacos a naleznete ji kousek od hlavní silnice Autopista Sur. Z některých hotelů sem bez problémů dojdete i pěšky. Z těch vzdálenějších můžete využít místní autobusové dopravy.

Vstup do jeskyně Cueva de Ambrosio je za poplatek a průvodce podává výklad v angličtině. Doporučuji obout pevné boty, uvnitř jeskyně se jde po dost nerovném povrchu a navíc je tady samozřejmě málo světla (v ceně vstupného je zapůjčení baterky). Jeskyně je otevřená denně v době od 9 hodin ráno do 16:30 hodin odpoledne.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cueva de Ambrosio

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Cueva de Ambrosio? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Cueva de Ambrosio nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Kubu, nebudete litovat!