Pobřežní třída Malecón byla vystavěna za účelem ochrany Havany před divokými mořskými vlnami a je neodmyslitelnou součástí města od roku 1901. Byla budována postupně ve třech etapách. Zjednodušeně řečeno – se stavbou se začalo v roce 1901 (v tehdejší době ještě pod taktovkou Spojených států amerických, během jejich dočasné vojenské vlády na Kubě) a dokončena byla až v roce 1952. První úsek, který byl vybudován, začínal na Paseo del Prado a vedl ke Calle Crespo. Nyní Malecón končí až u ústí řeky Almendares.

Pobřežní třída Malecón v Havaně

Pobřežní třída Malecón v Havaně

Malecón jako symbol svobody

Toto místo byste rozhodně neměli při návštěvě Havany vynechat! Malecón je totiž duší Havany. Symbol svobody – molo, jakoby hledící směrem ke Spojeným státům, k jehož nejjižnějším břehům u ostrova Key West, je to odtud jen nějakých 160 km.

Od samého začátku se ale toto molo stalo hlavně místem, kde se setkávají obyčejní Kubánci, kteří nemají příliš finančních prostředků na jiný druh zábavy. Procházejí se zde milenci, hrají si tu děti a na své úlovky a možná i na lepší časy, tady trpělivě čekají rybáři.

Klasický americký bourák na havanské třídě Malecón Klasický americký bourák na havanské třídě Malecón

© Marcin Krzyzak / Shutterstock.com

Trochu smutným faktem je, že dříve sem pánové hojně vyráželi za prostitutkami. Jedním dechem ale dodávám, že Malecón v současné době již nelemují levné prostitutky (alespoň ne oficiálně, nicméně večer tady na nějaké stále narazíte), zato v jeho okolí naleznete množství významných památek a na samotné promenádě můžete pozorovat různé umělce, od hudebníků přes tanečníky až po malíře.

Malecón a počasí

Je potřeba upozornit, že jakmile je trochu špatné počasí, začnou se přes hráz přelévat vysoké vlny, což může být, zvlášť pro nicnetušící turisty, opravdu velmi nebezpečné! Za obzvlášť špatného počasí je dokonce i šestiproudová dopravní tepna Havany Malecón uzavřena pro automobily. Pokud si budete chtít projít tuto pobřežní promenádu celou, určitě zvolte pohodlnou obuv, jinak budete proklínat nejen Malecón, ale i sebe a výrobce vašich bot. Malecón se totiž táhne v délce kolem 7 kilometrů, od Habana Vieja přes čtvrť Vedado až po Miramar.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Malecón

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Malecón a nebo další spoustu zájezdů na Kubu. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Malecón a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!