Možná přemýšlíte v čem jsou Florida a její malé ostrůvky známé jako Florida Keys výjimečné. Floriďané mají mimořádné štěstí, že si užívají tropy doma, ve svém vlastním státu. Pokud hledáte tropickou dovolenou, najdete ji právě zde. Pokud hledáte šnorchlování, potápění, rybaření nebo jen ležení na pláži, můžete to dělat tady. Pokud chcete nakupovat, užívat si pití, večírků, poslouchání hudby, můžete to vše provádět opět zde. Chcete-li sledovat nádherný západ slunce, jsou Florida Keys pravým místem pro vás.

Florida Keys jsou především o  krásných plážích a koupání ve vodách Karibiku

Florida Keys jsou především o krásných plážích a koupání ve vodách Karibiku

Florida Keys poskytují aktivity pro všechny outdoorové nadšence. Jsou zde naučné stezky, vodní stezky pro výuku v jízdě na kanoi nebo kajaku, kempinkové plochy v několika státních parcích, některá místa jsou přímo na vodě. Prakticky v každém parku můžete šnorchlovat nebo se potápět, dojít na pláž nebo se zastavit na rodinný piknik. Jsou zde místa, kde můžete jíst, pít, uspořádat party, vychutnat si místní kapelu.

Dálnice mezi jednotlivými Florida Keys

Dálnice mezi jednotlivými Florida Keys

Přehlednou mapu všech Florida Keys najdete mezi ostatními mapami v sekci Stahujte materiály z USA

Key Largo

Teplá, křišťalově čistá voda láká sportovní rybáře a potápěče či vyznavače šnorchlování. Místo je vzdálené jen asi hodinu cesty od Miami a dává lidem z jižní Floridy, ale i turistům, příležitost odpočinout si od města.

Prakticky kdekoliv můžete dostat skvělou čerstvou rybí večeři a chladné a osvěžující tropické nápoje. Bavit se dá tancem nebo jen tak relaxovat a vychutnávat si místní kapelu.

John Pennekamp Coral Reef State Park

Mnoho lidí z celého světa sem přichází kvůli kempování, rybaření, pořádání pikniků, kanoistice, jízdě na kajaku, šnorchlování, potápění nebo výlety lodí se skleněným dnem.

Islamorada

Chcete-li rybařit, potápět se, šnorchlovat nebo jen tak si zaplavat s přáteli a ležet na pláži, můžete to provádět na Islamoradě. Islamorada je jedním z nejpopulárnějších míst v Keys.

Skládá se ze šesti různých ostrovů – Upper Matecumbe Key, Lower Matecumbe Key, Plantation Key, Windley Key, a dvou pobřežních ostrovů –  Indian Key a Lignumvitae Key.

Marathon

Mnohými je považován za střed Florida Keys. Stal se vhodnou destinací pro milovníky rybolovu. Je zde také populární potápění, šnorchlování či podvodní rybolov.

Bahia Honda Key

Tento park  nabízí mnoho aktivit, ať už je to plavání nebo šnorchlování v Atlantickém oceánu nebo ve Florida Bay. Voda je zde mělká, proudy mírné, teploty příznivé.

Big Pine Key

Big Pine Key je klidné místo malých středisek, domácích restaurací, privátních domů. Pokud máte rádi trochu samoty, najdete to právě tu.

Key West

Key West je zalité teplem tropického slunce a chlazené oceánskými větry ve stínu tropických rostlin a stromů.

Je to opravdová romantická destinace s bohatou historií, kulturou a přírodními poklady. Můžete zde dělat na co si vzpomenete, nakupovat, jíst, protančit celou noc. Mapu Key West najdete mezi ostatními mapami v sekci Stahujte materiály z USA.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné uvolněné karibské ostrovy

dne 2014-12-30 23:06:58

Keys nejsou klíče, ale ostrovy jižně od Floridy, kam se dá jet po dálnici. Poslední ostrov se jmenuje Key West a leží už skoro na dohled Kuby. Cestou ale přes ostrovů projedete několik, možná nejznámější je ostrov Marathon, který leží přibližně uprostřed.

Ostrovy mají silný karibský nádech, nicméně stále je to Amerika se vším všudy. Je zde spousta exotických rostlin a ptáků. Moře je ideální na šnorchlování nebo potápění a můžete si zde zajet na výzkumné středisko delfínů, což vřele doporučuju.

Florida Keys jsou velmi příjemné místo s uvolněnou atmosférou Karibiku, kde se dá skvěle relaxovat a v pohodě tady můžete strávit celou dovolenou a ani vám to nepřijde. Pro děti tady ale moc aktivit není. Pokud sem budete chtít jet, zvažte ubytování na některém z menších Keys, je to tady klidnější a krásné, kdežto na Key West, kde skončí většina lidí, je docela rušno, přecijen je to spíše než ostrov jedno vcelku velké město.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Florida keys

dne 2014-12-16 04:15:42

Oblast Florida Keys je naprosto skvělá pro aktivity spojené s mořem - ať už to je čistě jen lenošení na krásných plážích nebo plavání nebo ježdění na vodních skútrech, šnorchlování, potápění a další aktivity, které si ve spojitosti s mořem vybavíte. Je zde hlavně krásná scenérie plná palem, čistých pláží, nádherných západů slunce a také příjemných lidí.

My bydleli na ostrůvku Marathon, který leží cirka uprostřed. Je tady spousta příležitostí pro rybolov a potápění. Velmi oblíbenou kratochvílí je tady projíždění na lodích. Výborně tady vaří, samozřejmě vedou čerstvé ryby a plody moře, jen počítejte s tím, že je tady dost draho. Nějakých 60 mil dál na jih leží Key Wes, což je místo, které musíte navštívit, kdyby už jen kvůli západu slunce a pocitu, že jste na konci Overseas Highway a na nejjižnějším místě pevninských USA (teda pevninských jen díky dálnici, která tyto ostrovy spojuje s pevninou, ale budiž). Mimochodem, místní dálnice je opravdu zajímavá, pojedete po mnohakilometrových mostech (nejdelší má tuším nějakých 11 kilometrů), což je taky docela zážitek.

Prostě a jednoduše - když budete na Floridě tak se na pár dní vydejte na tyto malé ostrůvky, bude se vám tady líbit!Dovolená Florida Keys

Chcete-li vyrazit na dovolenou do USA a zajímá-li vás přímo destinace Florida Keys, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do USA a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v USA je bezva!