Město Sarasota leží na jihozápadním pobřeží ve stejnojmenné oblasti. Nabízí spoustu možností pro celorodinnou rekreaci. Pro milovníky umění je zde divadlo, orchestr, sarasotský balet. Zahrát si tu můžete i golf. Pláže v oblasti jsou celosvětově proslulé.

Sarasota

Sarasota

Co nabízí Sarasota

Nachází se ve stejnojmenné oblasti, její součástí je i zátoka Sarasota Bay a několik hraničních ostrovů. Tyto ostrovy, známé pod jménem Keys (například Lido Key, Siesta Key), se chlubí nádhernými bílými plážemi, které vyhledávají turisté z celého světa.

Kromě pobytu na plážích nabízí město spoustu kulturních zážitků. Své působiště zde má divadlo, kde se dnes hrají především operní představení, dále Sarasota Orchestra, Sarasotský balet, Florida Studio Theater a další umělecká zařízení. Pořádají se zde mezinárodní kulturní festivaly Sarasota Music Festival a Ringling Inaternational Arts Festival. Od roku 1998 je město každoročním hostitelem filmového festivalu Sarasota Film Festival. Již v roce 1998 byl uspořádán první ročník tohoto filmového festivalu, který je od té doby pořádán každý rok. Zimní sídlo zde má slavný cirkus Johna Ringlinga.

Siesta Key u města Sarasota

Siesta Key u města Sarasota

Toto místo je známé i golfovými hřišti. Je to první místo na Floridě, kde se v roce 1886 začal hrát golf.

Určitě navštivte Bayfront Park v centru města.

Sarasota a Siesta Key jsou tou pravou rekreační oblastí pro celou rodinu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemné plážové město s nádhernými ostrovy poblíž

dne 2015-04-30 17:54:20

Sarasota je město ležící pár mil jižně od Tampy a nabízí podobně jako ostatní města v okolí krásné pláže, dobré restaurace a dostupnost Orlanda s jeho atraktivními zábavními parky jako Disney World a studia Universal.
Co je na Sarasotě nejlepší jsou ale ostrůvky u pobřeží, kterým se říká Keys a které nabízí to nejlepší, co Florida přináší. Nejoblíbenější je nejspíš Siesta Key, který podobně jako ostatní ostrovy nabízí úžasné pláže a možnost pozorovat delfíny a nebo pozorovat místní lidi :o) Jsou tady prima kavárny, restaurace, na plážích jsou bezplatné toalety, sprchy a převlékárny, takže zázemí je skvělé. Okolí je tady taky krásné, úplný tropický sen. V noci jsme poslouchali jak vlny naráží na pobřeží - nedovedu si představit lepší uspávání než zvuky moře! Jen se mi chtělo v noci častěji čůrat :oD Počítejte tady s trošku vyššími cenami, ale za tu možnost se procházet po plážích, užívat si ten parádní relax tady a krásnou přírodu to stojí.Dovolená Sarasota

Dovolená v destinaci Sarasota? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do USA a vyberte si ze všech dostupných možností!