Když se řekne Daytona Beach, tak se příznivcům motorismu vybaví závody automobilů Daytona 500 na klopených kruhových tratích, které jsou umístěny přímo u pláže. Ročně sem přijíždí na zahájení sezony Daytona 500 desetitisíce fanoušků. Další motoristické události jsou NASCAR Coke Zero 400, Bike Week nebo Biketoberfest. Toto město je prostě synonymem automobilových závodů, třebaže jinak je to jen další z řady letovisek na pobřeží Floridy, které jsou si z velké části dosti podobné a nabízí obdobné turistické zázemí i služby.

Daytona Beach tedy samozřejmě není jen o motorismu. Najdete tu krásné bílé pláže, které jsou, jak jsem již napsal, podobné těm na celém pobřeží Floridy a naleznete zde vše, co potřebujete pro svou dovolenou.

Daytona Beach

Daytona Beach

Co nabízí Daytona Beach

Daytona Beach je známá nejen automobily a závoděním. Žijí zde milí a přátelští lidé. Můžete si užívat opalování, surfování, s dětmi si stavět pískové hrady nebo házet frisbee. Dá se tu zaposlouchat do koncertů a zatančit si při nich, nebo se jen tak procházet po pláži. Daytona je skvělé místo pro trávení vaší dovolené.

Závody Daytona 500 Závody Daytona 500

© Action Sports Photography / Shutterstock.com

Nedaleko, pouhou hodinu jízdy autem, je Walt Disney World, Sea World, či fimová studia Universal.

Udělejte si výlet k majáku s nádherným výhledem na Atlantický oceán. Maják je vzdálený asi 12 kilometrů jižně a je nejvyšším majákem na Floridě.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

V podstatě tady nic není, ale dá se odsud jezdit do okolí

dne 2014-10-22 19:46:01

Daytona beach je tak trošku omšelé místo s lehce jetými restauracemi a bary, které vypadají, že se na nich od roku 1970 moc nezměnilo. Ale místní pláž je fajn, čistá akorát moře je trošku divoké, takže na plavání to tady není. Samotná Daytona toho moc nenabízí, není tady prakticky moc co dělat. Na druhou stranu je to tady jen necelá hodina cesty do Orlanda a jeho zábavních parků a jen asi půl hodinky do San Augustinu, což je hezké historické město se spoustou zajímavostí. Samotná Daytona je tak spíše výchozí bod, kde se můžete ubytovat, pokud nechcete bydlet přímo v Orlandu, chcete bydlet u oceánu (za ubytování tady navíc trošku ušetříte) a do okolí vyrážet v půjčeném autě. Tak jsem to ostatně zamýšlel i já a vyhovovalo mi to. Řízení mám rád a ve státech se jezdí dobře.
Mimochodem, většina ubytování má vlastní kuchyň, takže využijete i místní supermarket a můžete si v klidu vařit sami, což vám ušetří pěknou řádku dollarů, protože jídlo je v restauracích v USA obecně hodně drahé a stravovat se ve fast foodech člověka omrzí (třebaže si nepředstavujte jen klasický český McDonald, tady mají fastfoodů celou řadu s různými kuchyněmi z celého světa).
Jako cíl dovolené Daytona určitě ideální není, na Floridě jsou hezčí místa, ale pár dní tady strávit není vůbec problém, jen počítejte s tím, že je nutné si půjčit auto a jezdit po okolí, protože tady tak trošku chcípnul pes.Dovolená Daytona Beach

Daytona Beach je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Daytona Beach či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do USA, stačí kliknout sem a vybrat si :-)